Salah może wkrótce przedłużyć kontrakt Liverpoolem. Według portalu Football Insider Egipcjanin ma oczekiwać umowy do 2027 roku i sporej podwyżki.

Every Second Media / Alamy Na zdjęciu: Mohamed Salah

W Liverpoolu są spokojni o przyszłość Salaha mimo doniesień mediów jakoby Egipcjanin miał uzgodnić warunki transferu z klubem z Arabii Saudyjskiej.

Oglądaj skróty meczów Premier League

The Reds uważają, że ich gwiazda w pierwszej kolejności będzie chciała przedłużyć kontrakt z nimi. Umowa Salaha wygasza w czerwcu 2025 roku.

32-letni napastnik ma oczekiwać podwyżki pensji i kontraktu do 2027 roku. Piłkarz Liverpoolu będzie miał wtedy już 35 lat.

Skrzydłowy pod wodzą nowego trenera Arne Slota zdobył już siedem goli i zaliczył sześć asyst w jedenastu meczach. Udowadnia tym samym, że wciąż jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i na Anfield nadal mogą na niego liczyć.

W niedzielnym spotkaniu przeciwko Chelsea Salah w 29. minucie wykorzystał rzut karny, dając Liverpoolowi prowadzenie 1:0. Następnie w 51. minucie spotkania asystował przy golu Curtisa Jonesa, który zapewnił drużynie Slota zwycięstwo 2:1. To sprawiło, że The Reds znów powrócili na szczyt tabeli Premier League.

Na początku września Salah po zwycięstwie Liverpoolu nad Manchesterem United 3:0 stwierdził, że angielski zespół nie zaproponował mu nowej umowy.

– To mój ostatni rok w klubie. Chcę się nim po prostu cieszyć. To nie zależy ode mnie, ale nikt w klubie ze mną nie rozmawiał – powiedział Egipcjanin.

Teraz jednak napastnik wyczekuje nowego kontraktu z dużą podwyżką pensji, choć dokładna kwota nie jest znana.

Czytaj dalej: Inter Miami chce skrzydłowego Barcelony. W przeszłości grał z Messim