Lewandowski notuje niechlubną statystykę w reprezentacji Polski

Robert Lewandowski czeka na bramkę z akcji w meczu o stawkę w reprezentacji Polski od 679 minut – informuje Maciej Kmita z "WP SportoweFakty". Napastnik ma szansę na przełamanie w sobotę przeciwko Portugalii.

Robert Lewandowski
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Niepokojąca passa Roberta Lewandowskiego w kadrze narodowej

Robert Lewandowski fenomenalnie spisuje się w barwach Barcelony w obecnym sezonie La Liga. 36-letni napastnik zdobył już dziesięć bramek oraz zaliczył dwie asysty w 9. kolejkach. W Lidze Mistrzów również nie zawodzi, ponieważ dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Meho Kodro, legenda La Liga, w rozmowie z Piotrem Koźmińskim dla portalu Goal.pl wyraził przekonanie, że Lewandowski jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia korony króla strzelców.

Kapitan reprezentacji Polski we wrześniu trafił do siatki z rzut karnego ze Szkocją na inaugurację Ligi Narodów. Wcześniej na mistrzostwach Europy w Niemczech pokonał z jedenastu metrów Mike’a Maignana. Lewandowski ostatniego gola z gry strzelił w listopadzie 2023 roku z Łotwą. Na trafienie z akcji w meczu o stawkę czeka od września 2023 roku przeciwko Wyspom Owczym.

Niemoc 36-latka w takich spotkaniach trwa już 679 minut, czyli ponad 11 godzin – wyliczył Maciej Kmita z portalu “WP SportoweFakty”. Niechlubną statystykę Lewy może poprawić już 12 października z Portugalią na PGE Narodowym w Lidze Narodów. Trzy dni później Biało-czerwoni stawią czoła Chorwacji, z którą przegrali przed miesiącem (0:1) w Osijeku.

Lewandowski ma na swoim koncie 154 mecze w kadrze, w których zdobył 84 bramki. Od debiutu wychowanka Varsovii Warszawa w reprezentacji Polski minęło już 20 lat i 20 dni.

Czy uważasz, że Robert Lewandowski w październiku zdobędzie bramki z Portugalią i Chorwacją?