Erik ten Hag o Man Utd. “To nie czas na oceny”

Manchester United w czwartkowy wieczór kolejny raz w tej kampanii rozczarował oczekiwania swoich kibiców, remisując z FC Porto (3:3). Po spotkaniu głos zabrał Erik ten Hag.

Erik ten Hag

Erik ten Hag po meczu FC Porto – Manchester United

Manchester United w starciu drugiej kolejki fazy ligowej w Lidze Europy zremisował na wyjeździe z FC Porto (3:3). Punkt ekipie z Old Trafford zapewnił gol strzelony przez Harry’ego Maguire’a w doliczonym czasie gry. W każdym razie Czerwone Diabły są bez wygranej już od czterech spotkań, co podsyci tylko spekulacje dotyczące ewentualnej zmiany trenera. Tymczasem menedżer angielskiej ekipy przekonywał, że to nie czas na oceny.

Oglądaj skróty meczów Premier League

– Odniesiemy sukces. Nie oceniajcie nas teraz, ale po sezonie. Jesteśmy w trakcie, będziemy się poprawiać. W ciągu dwóch sezonów dotarliśmy do finału i będziemy walczyć dalej – mówił ten Hag cytowany przez BBC Sport.

– Widać atmosferę i więź pomiędzy sztabem trenerskim a drużyną. Zawodnicy są zjednoczeni, silni duchem i chcą coś osiągnąć. Mamy dobrą mentalność, ale w niektórych aspektach defensywy musimy być bardziej aktywni – dodał menedżer Man Utd.

Tymczasem w ostatnim spotkaniu przed reprezentacyjną przerwą zespół z Old Trafford zmierzy się na wyjeździe z Aston Villa. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00 na Villa Park. Z kolei tuż po reprezentacyjnej przerwie Man Utd czekają starcia kolejno z Brentford w Premier League i z Fenerbahce w Lidze Europy.

Ten Hag został menedżerem ekipy z Old Trafford w lipcu 2022 roku. Jak na razie prowadził Man Utd w 124 meczach, notując w nich 71 zwycięstw, 17 remisów i 35 porażek.