Antoine Griezmann postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Francuz o swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych dziękując za wspaniałą przygodę.

Antoine Griezmann
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Antoine Griezmann

Griezmann zakończył karierę w reprezentacji Francji

Antoine Griezmann przez wiele lat był jedną z największych gwiazd reprezentacji Francji. Swój debiut w zespole Trójkolorowych zaliczył 5 marca 2014 roku pod wodzą Didiera Deschampsa w towarzyskim meczu z Holandią. Od tego czasu rozegrał 137 meczów, w których zdobył 44 gole. Z Les Blues sięgnął po mistrzostwo świata w 2018 roku w Rosji, a także wygrał Ligę Narodów w 2021 roku. Na mistrzostwach Europy w 2016 roku był królem strzelców z sześcioma trafieniami. Z kolei w 2010 roku z drużyną do lat 19 sięgnął po mistrzostwo Starego Kontynentu.

W poniedziałek Antoine Griezmann poinformował o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. – Z sercem pełnym wspomnień zamykam ten rozdział swojego życia. Dziękuję za tę wspaniałą trójkolorową przygodę i do zobaczenia wkrótce – napisał piłkarz Atletico Madryt w serwisie “X”.

Griezmann jeszcze we wrześniu był powołany do kadry Francji na mecze Ligi Narodów. Napastnik wystąpił 77 minut w przegranym 1:3 meczu z Włochami, a także 11 minut w wygranym starciu 2:0 z Belgami. Wygląda więc na to, że dzień 9 września był ostatnim, gdy fani mogli obserwować jego grę w drużynie narodowej. Niewykluczone, że Griezmann wystąpi jeszcze w specjalnie zorganizowanym meczu pożegnalnym, jednak na razie są to jedynie domysły, na podstawie jego słów “do zobaczenia wkrótce”.

Didier Deschamps w kolejnych spotkaniach będzie musiał postawić na nowe rozwiązania w ofensywie. W niedawnym starciu z Belgami o sile francuskiego zespołu stanowili Dembele, Thuram oraz Kolo Muani.