Bielik przypomniał o sobie kibicom. Polak bohaterem Birmingham!

Krystian Bielik został bohaterem Birmingham City w sobotnim meczu z Peterborough United. Polski pomocnik bowiem wpisał się na listę strzelców. Trafienie 26-latka ostatecznie dało triumf jego drużynie (3:2).

Krystian Bielik
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Krystian Bielik

Krystian Bielik ze zwycięskim golem w meczu Birmingham – Peterborough

Birmingham City znakomicie rozpoczęło sezon. Zespół z St. Andrew’s Stadium przed 7. Kolejką zajmował fotel lidera League One. W sobotnie popołudnie drużyna mierzyła się w meczu ligowym z Peterborough United, a Krystian Bielik rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie. Reprezentant Polski wrócił do łask trenera, bowiem w poprzednim meczu pauzował za zawieszenie.

Spotkanie Birmingham City z Peterborough United zakończyło się triumfem tych pierwszych. Lider League One pokonał rywala rezultatem 3:2. „The Blues” musieli odrabiać straty, bowiem po 16. minutach przegrywali już 0:2, po golach Ricky’ego Jonesa oraz Emmanuela Fernandeza. Birmingham ostatecznie odwróciło losy meczu, a przyczynili się do tego Willum Willumsson, Oscar Wallin samobójczą bramką oraz Krystian Bielik.

Polski pomocnik w 66. minucie wpisał się na listę strzelców. Trafienie 26-latka było ostatnie w tej rywalizacji, zatem jego gol okazał się zwycięski dla Birmingham City. Dzisiejsza bramka byłego gracza Arsenalu była jego pierwszą w tym sezonie.

Krystian Bielik to nieco zapomniany zawodnik przez polskich kibiców. 26-latek po słabym mundialu  Katarze przestał odgrywać znaczącą rolę w reprezentacji. Pomocnik Birmingham ostatni występ w narodowych barwach zaliczył 16 czerwca ubiegłego roku, kiedy pojawił się na 13 minut w starciu towarzyskim z Niemcami.

Sprawdź także: Grzegorz Krychowiak w nowym klubie. Jest oficjalny komunikat