Inter Mediolan z kompletem punktów. Przełamanie Lautaro Martineza [WIDEO]

Inter Mediolan po dwóch meczach bez zwycięstwa w lidze w końcu odniósł zwycięstwo. Nerazzurri wygrali w delegacji z Udinese (3:2). Dwukrotnie do siatki trafił Lautaro Martinez.

Inter Mediolan
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Inter Mediolan

Dublet Lautaro Martineza, Inter wygrał z Udinese (3:2)

Inter Mediolan w pierwszym sobotnim meczu 6. kolejki Serie A rywalizował na Stadio Friuli z Udinese. Obecni mistrzowi Włoch podchodzili do tego spotkania z serią dwóch spotkań bez zwycięstwa w lidze. Na całe szczęście dla sympatyków Il Biscione zła passa dobiegła końca. Podopieczni Simone Inzaghiego przełamali serię i odnieśli pewne zwycięstwo. Mediolańczycy wygrali z drużyną Kosty Runjaicia (3:2).

Nerazzurri błyskawicznie otworzyli wynik meczu, bowiem już w 1. minucie Davide Frattesi szczęśliwie skierował piłkę do siatki Maduki Okoye. Na odpowiedź ze strony gospodarzy kibice musieli czekać nieco ponad pół godziny. Wyrównującą bramkę w 35. minucie zdobył Christian Kabasele. Obrońca dobrze odnalazł się w polu karnym rywala i wykorzystał dośrodkowanie kolegi z zespołu, kierując futbolówkę strzałem z główki do bramki Yanna Sommera.

Bezpośrednio przed przerwą prowadzenie dla Interu zapewnił premierowy gol Lautaro Martineza. Kapitan Il Biscione otrzymał w polu karnym podanie od Dimarco i choć uderzył nieczysto, to ostatecznie piłka znalazła drogę do bramki i zatrzepotała w siatce.

Gol na 3:1 padł w chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, gdyż w 47. minucie Lautaro Martinez ponownie mógł cieszyć się ze zdobycia bramki. Tym razem Argentyńczyk wykorzystał podanie Marcusa Thurama i strzałem z krawędzi pola karnego pokonał Okoye.

W ostatnich dziesięciu minutach gry Udinese próbowało powalczyć choćby o punkt. Lorenzo Lucca w 83. minucie wpisał się na listę strzelców, zmniejszając rozmiar strat do jednego gola. Natomiast bramka napastnika nie wystarczyła, aby Udinese mogło dopisać do tabeli kolejne cenne punkty. Ostatecznie Inter Mediolan wygrał z zespołem Kosty Runjaicia (3:2) i wskoczył na 3. miejsce w Serie A.