Ten Hag krytykuje piłkarzy Man Utd. Jest sfrustrowany ich grą

Manchester United zremisował 1:1 z holenderskim FC Twente na Old Trafford w Lidze Europy, co wywołało frustrację Erika ten Haga. Holenderski szkoleniowiec skrytykował swoich zawodników za brak konsekwencji i pozwolenie przeciwnikom na wyrównanie.

Erik ten Hag
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Erik ten Hag

Manchester United gubi punkty na starcie Ligi Europy

Erik ten Hag nie krył swojego rozczarowania po remisie Manchesteru United z Twente w pierwszym meczu fazy ligowej Ligi Europy. Jego zespół prowadził 1:0 po pięknym golu Christiana Eriksena, jednak po przerwie Czerwone Diabły wyraźnie obniżyły poziom gry. W 70. minucie Bart van Rooij z Twente przebiegł przez pół boiska, mijając czterech graczy United, później Christian Eriksen stracił piłkę na rzecz Sama Lammersa, który pewnie pokonał Andre Onanę. Ten Hag był bardzo niezadowolony z tego, jak jego drużyna straciła kontrolę nad meczem.

W wywiadzie po meczu Ten Hag podkreślił, że jego drużyna powinna była dążyć do zdobycia drugiej bramki, aby “zabić” mecz. – Utrzymywaliśmy ich przy życiu. Prowadziliśmy 1:0 i kontrolowaliśmy grę, ale powinniśmy być konsekwentni i iść naprzód w drugiej połowie, po kolejnego gola. Zamiast tego, obniżyliśmy poziom i oddaliśmy im bramkę popełniając fatalny błąd. Zostaliśmy ukarani.

Ten Hag był szczególnie sfrustrowany tym, jak łatwo Twente zdołało wyrównać. – Zawodnik Twente mógł dryblować przez całe boisko bez zatrzymania. Nie można tak po prostu oddać gola w ten sposób – podkreślił menedżer United.

Manchester United miał kilka świetnych okazji na podwyższenie wyniku, ale ani Marcus Rashford, ani Amad Diallo, Bruno Fernandes czy Joshua Zirkzee nie potrafili znaleźć drogi do bramki Twente. Ten Hag próbował odświeżyć ofensywę, wprowadzając na boisko Rasmusa Hojlunda i Alejandro Garnacho, ale żaden z nich nie zdołał zmienić losów spotkania. Brak wykończenia akcji był kluczowym problemem, który ponownie zaważył na wyniku.