Lewandowski wrócił do strzelania. Dublet polskiego napastnika [WIDEO]

FC Barcelona od 35. minuty prowadzi 2:0 z Villarrealem w meczu 6. kolejki La Ligi. Do siatki dwukrotnie trafił Robert Lewandowski, który znów jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. To piąta i szósta bramka polskiego napastnika w tym sezonie.

Robert Lewandowski
rosdemora / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Villarreal – Barcelona. Robert Lewandowski z dubletem

W niedzielę wieczorem FC Barcelona mierzy się z Villarrealem w wyjazdowym meczu 6. kolejki La Ligi. Duma Katalonii od 35. minuty prowadzi 2:0 po tym, jak dwukrotnie do siatki trafił nie kto inny jak Robert Lewandowski. 36-letni napastnik w 20. minucie otrzymał świetne podanie od Pablo Torre, a następnie popisał się precyzyjnym wykończeniem. Natomiast piętnaście minut później nasz rodak wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

Kapitan reprezentacji Polski tym samym zdobył swoją piątą i szóstą bramkę w obecnym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy i znów jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Warto dodać, że Lewy nie pokonał bramkarza w dwóch poprzednich starciach przeciwko AS Monaco (1:2) oraz Gironie (4:1), więc dzisiaj udało mu się zakończyć krótką “posuchę”.

FC Barcelona podczas aktualnej kampanii prezentuje się z bardzo dobrej strony i widać, że Hansi Flick ma pomysł na tę drużynę. Blaugrana jedyną wpadkę zaliczyła w Lidze Mistrzów, z kolei w La Lidze póki co jest bezbłędna i pewnie prowadzi w tabeli.

Aktualizacja: Spotkanie ostatecznie zakończyło wynikiem 5:1 dla Barcelony. Robert Lewandowski mógł ustrzelić hat-tricka, ale w 66. minucie zmarnował rzut karny.