Kamiński błysnął w Bundeslidze. Wolfsburg gra z Bayerem [WIDEO]

Jakub Kamiński zaliczył asystę w trwającym meczu Wolfsburga z Bayerem Leverkusen. Wilki po pierwszej połowie prowadzą z Aptekarzami 3:2.

Jakub Kamiński
dpa picture alliance / Alamy / Viaplay Na zdjęciu: Jakub Kamiński

Bayer – Wolfsburg. Jakub Kamiński zaliczył asystę

W niedzielę po południu rozpoczęło się spotkanie między Bayerem Leverkusen a Wolfsburgiem w ramach 4. kolejki Bundesligi. Za nami pierwsza połowa rywalizacji, podczas której kibice zgromadzeni na BayArenie nie mieli prawa narzekać, ponieważ działo się bardzo dużo. O tym świadczy fakt, że na tablicy wyników mamy rezultat 3:2.

W wyjściowej jedenastce drużyny Wilków wybiegło dwóch reprezentantów Polski – Kamil Grabara oraz Jakub Kamiński. Co ważne, drugi z wymienionych zawodników zaliczył asystę przy golu Sebastiana Bornauwa. Występujący dziś na lewej obronie piłkarz posłał dokładnie podanie z rzutu rożnego, a 25-letni Belg nie dał szans Lukasowi Hradecky’emu.

Pozostałe dwie bramki gościom zapewnili Nordi Mukiele (samobój) i Mattias Svanberg. Natomiast gospodarze trafili do siatki za sprawą goli Floriana Wirtza oraz Jonathana Taha. Warto dodać, że w obu przypadkach Kamil Grabara nie miał zbyt wiele do powiedzenia i w tych sytuacjach nie może sobie nic zarzucić.

VfL Wolfsburg nie najlepiej wygląda na początku trwającego sezonu, gdyż wcześniej przegrał z Eintrachtem Frankfurt (1:2) oraz Bayernem Monachium (2:3), a wygraną zaliczył tylko w starciu z tegorocznym beniaminkiem – Holstein Kiel (2:0). Ewentualne zwycięstwo nad Bayerem Leverkusen byłoby więc cenne.

Aktualizacja: Spotkanie Bayer Leverkusen – VfL Wolfsburg ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Aptekarzy. Gospodarze zdołali odwrócić losy niedzielnej rywalizacji dzięki bramkom Piero Hincapie oraz Victora Boniface.