Miedź zadała trzy ciosy, Ruch się nie pozbierał [WIDEO]

Ruch Chorzów nie wygrał trzeciego z rzędu meczu w Betclic 1. Lidze. Panaceum na Niebieskich znalazła Miedź Legnica. Zadała trzy ciosy, po których Ruch już się nie podniósł.

Miedź Legnica - Ruch Chorzów

Miedź chce walczyć o awans, Ruch na tarczy

Ruch Chorzów miał nadzieję, że będzie kontynuował dobrą passę po meczu z Miedzią Legnica. Niebiescy przystępowali do potyczki po dwóch z rzędu zwycięstwach. Z kolei ekipa Ireneusza Mamrota miała zamiar odnieść drugie z rzędu zwycięstwo w lidze po wygranej z Górnikiem Łęczna (2:1), chcąc tym samym wrócić na zwycięski szlak w roli gospodarza po przegranej z Arką Gdynia (1:2). Zapowiadało się zatem pasjonujące widowisko.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji żadnej z drużyn nie udało się skierować piłki do siatki. Chociaż były ku temu sytuacje. W szóstej minucie Adnan Kovacević był blisko pokonania bramkarza chorzowian. Finalnie jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Z kolei odpowiedź Ruchu miała miejsce w końcówce pierwszej połowy, gdy Soma Novothny był bliski zdobycia bramki, ale bez skutku.

Po zmianie stron na plac gry wyszli natomiast odmienieni gracze gospodarzy. O ile w pierwszej odsłonie wydawali się spóźnienie w środku pola, to w drugiej połowie pod tym względem dużo się poprawili i na efekty nie trzeba było długo czekać. Miedź prowadzenie objęła w 49. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Kovacević, oddając strzał głową.

Na jednym trafieniu legniczanie nie poprzestali. Kolejny gol miał miejsce w 54. minucie. Benedik Mioć podwyższył prowadzenie ekipy Ireneusza Mamrota. Co prawda wydawało się, że Jakub Szymański w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej, ale po weryfikacji VAR sędzia uznał, że padł gol dla Miedzi. Tym samym sytuacja Ruchu mocno się skomplikowała.

Jeszcze większy problem Niebiescy mieli od 66 minuty. Wówczas po dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartce plac gry musiał opuścić Maciej Sadlok. Grę w przewadze ekipa z Legnicy wykorzystała w 87. minucie, gdy rezultat rywalizacji ustalił Marcel Mansfeld. W następnej kolejce Betclic 1. Ligi piłkarze Miedzi zmierzą się u siebie z Kotwicą Kołobrzeg. Zanim jednak do tego dojdzie, to legniczan czeka jeszcze spotkanie w Pucharze Polski z Rakowem Częstochowa. W tych rozgrywkach Ruch zmierzy się natomiast z Podhalem Nowy Targ, a w lidze 14-krotny mistrz Polski w roli gościa zagra ze Stalą Stalowa Wola.

Miedź Legnica – Ruch Chorzów 3:0 (0:0)
1:0 Adnan Kovacević 49′
2:0 Benedik Mioć 54′
3:0 Marcel Mansfeld 87′