Endrick przeszedł do historii Realu Madryt. Wyprzedził Raula

Endrick zdobył bramkę w swoim debiucie zarówno w La Lidze, jak i Lidze Mistrzów. Brazylijczyk tym samym stał się najmłodszym strzelcem gola dla Realu Madryt w tych europejskich rozgrywkach - donosi konto statystyczne Mister Chip.

Endrick
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Endrick

Endrick najmłodszym strzelcem gola dla Realu w Lidze Mistrzów

Real Madryt pokonał na własnym stadionie VfB Stuttgart 3:1 w meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów. Królewscy nie mieli jednak łatwego zadania, ponieważ niemiecka drużyna postawiła się wyżej notowanemu klubowi, a w wielu sytuacjach hiszpański zespół musiał ratować Thibaut Courtois. Co prawda, w 46. minucie podopieczni Carlo Ancelottiego objęli prowadzenie za sprawą gola Kyliana Mbappe, ale w 68. minucie wyrównał Deniz Undav.

Obrońcy tytułu ostatecznie zgarnęli trzy punkty – w 83. minucie do siatki trafił Antonio Rudiger, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:1 ustalił Endrick. Brazylijski napastnik, który pojawił się na boisku kilkanaście minut wcześniej, miał opcję podania, lecz zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Uderzenie młodzieńca było na tyle mocne, że Alexander Nubel nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Endrick z przytupem zadebiutował więc w rozgrywkach Champions League, a przy okazji przeszedł do historii. Utalentowany atakujący został bowiem najmłodszym zdobywcą bramki dla Realu Madryt w Lidze Mistrzów. Jedenastokrotny reprezentant Canarinhos strzelił gola w wieku 18 lat i 58 dni, wyprzedzając tym samym Raula Gonzaleza, który trafił do siatki, mając 18 lat i 113 dni – donosi konto statystyczne “Mister Chip”.