Inter osłabiony przed meczem z Man City. Inzaghi stracił dwóch zawodników

Inter Mediolan zmierzy się z Manchesterem City w 1. kolejce fazy ligowej Ligi Mistrzów. Jak informuje La Gazzetta dello Sport w meczu nie wystąpi Federico Dimarco i Marko Arnautović.

Simone Inzaghi
Luca Rossini/E-Mage / Alamy Na zdjęciu: Simone Inzaghi

Dimarco i Arnautović nie zagrają przeciwko Manchesterowi City

Inter Mediolan w ubiegły weekend nie zdołał wywieźć kompletu punktów ze Stadio Brianteo. Spotkanie przeciwko Monzie zakończyło się podziałem punktów i remisem (1:1). Gola na wagę punktu w 88. minucie zdobył Denzel Dumfries. Brak zwycięstwa to nie jedyna zła wiadomość dla kibiców Nerazzurrich. Okazuje się, że w najbliższym starciu z Manchesterem City nie wystąpi dwóch zawodników.

Jak wynika z informacji La Gazzetta dello Sport w kadrze meczowej Interu Mediolan zabraknie Federico Dimarco i Marko Arnautovicia. Wahadłowy narzeka na problemy mięśniowe, które wynikają z rozegrania pełnych dziewięćdziesięciu minut w meczu z Monzą. Z kolei napastnik we wtorek rano obudził się z gorączką. Obaj zawodnicy nie uczestniczyli we wtorkowych zajęciach z resztą zespołu.

Na mecz z Manchesterem City nie polecą również Tajon Buchanan i Joaquin Correa. Kanadyjczyk zmaga się z kontuzją, zaś Argentyńczyk nie został zgłoszony do gry w Lidze Mistrzów. Spotkanie na Etihad Stadium odbędzie się w środę (18 września) o godzinie 21:00.

Warto również pamiętać, że poza starciem z angielskim gigantem na podopiecznych Simone Inzaghiego czeka arcytrudne spotkanie w Serie A. W najbliższą niedzielę Inter zmierzy się z Milanem w Derbach Mediolanu. Na ten moment nie wiadomo czy Dimarco i Arnautović zostaną uwzględnieni w kadrze na derbowe starcie z największym rywalem.