Młody Polak debiutuje w Serie A. Mógł nawet strzelić gola [WIDEO]

Mateusz Kowalski w sobotę zadebiutował w barwach Parmy w rozgrywkach Serie A. 19-letni w pierwszej połowie meczu przeciwko Napoli trafił w poprzeczkę.

Piłkarze Parmy
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Parmy

Mateusz Kowalski trafił w poprzeczkę w debiucie

Parma powróciła na najwyższy poziom we Włoszech po trzech latach. Beniaminek już w drugiej kolejce Serie A dokonał sensacji, ogrywając u siebie AC Milan (2:1). W sobotę Mateusz Kowalski, 19-letni polski talent, zadebiutował przeciwko SSC Napoli w trzeciej kolejce.

Już w pierwszej połowie Kowalski miał szansę, by wpisać się na listę strzelców. Ofensywny pomocnik po doskonałym dośrodkowaniu z prawej strony, znalazł się w idealnej pozycji do oddania strzału głową. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w poprzeczkę. Parma objęła jedna prowadzenie w 19. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Ange-Yoan Bonny’ego.

Mimo że Kowalskiemu nie udało się zdobyć bramki, to był aktywny od pierwszych minut. Trener Fabio Pecchia postawił na Polaka na początku sezonu i okazał mu wielkie zaufanie. 19-latek przeniósł się do włoskiego zespołu w styczniu 2023 roku z Jagiellonii Białystok.