Niezwykle ważny gol Polaka w Pucharze Niemiec. Dał dogrywkę [WIDEO]

Adam Dźwigała w doliczonym czasie gry dał zespołowi FC St. Pauli dogrywkę w meczu Pucharu Niemiec przeciwko 4-ligowemu Hallescher FC.

Adam Dźwigała
dpa/Alamy Na zdjęciu: Adam Dźwigała

Adam Dźwigała z bardzo ważnym golem w Pucharze Niemiec

W ten weekend do gry wróciło wiele czołowych lig w Europie. W tym gronie zabrakło jednak Bundesligi, która pierwszą kolejkę sezonu 2024/25 zaplanowała na kolejny, przyszły tydzień. W tym jednak na niemieckich boiskach dzieje się całkiem sporo, ale z innego powodu. Chodzi mianowicie o mecze Pucharu Niemiec, które elektryzują wielu kibiców.

W jednym z meczów w piątkowy wieczór mierzyły się ze sobą zespoły FC St. Pauli oraz Hallescher FC. Było to więc spotkanie zespołu z 2. Bundesligi z 4-ligowcem. I mogło w sensacyjny sposób zakończyć się już w 90 minutach gry. Wszystko bowiem przez fakt, że do trzeciej minuty doliczonego czasu wyżej notowany zespół przegrywał 2:3 z kopciuszkiem. Wtedy jednak doskonale w polu karnym Hallescher odnalazł się Adam Dźwigała. Polak dzięki swojemu uderzeniu z okolicy punktu jedenastu metrów pokonała bramkarza rywali i zapewnił dodatkowe emocje w dogrywce.

28-letni Adam Dźwigała od kilku sezonów występuje w ekipie z 2. Bundesligi. W tym czasie rozegrał w barwach St. Pauli 76 spotkań i zdobył dwa gole oraz zanotował dwie asysty. Defensor wyceniany przez serwis “Transfermarkt” na 600 tysięcy euro w Polsce grał m.in. dla Wisły Płock oraz Jagiellonii Białystok.