Widzew znakomicie otworzył mecz z Lechem. Dwa gole w 10 minut [WIDEO]

Widzew Łódź znakomicie rozpoczął sobotni pojedynek z Lechem Poznań w ramach 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Już w 3. minucie spotkania pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Sypek.

Piłkarze Widzewa
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Widzewa

Dwa ciosy Widzewa w pierwszych minutach

Widzew Łódź sezon zainaugurował w Mielcu ze Stalą. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się remisem 1:1. W znacznie lepszych nastrojach do sobotniej potyczki przystępował Lech Poznań. Kolejorz przed tygodniem bez większych problemów gładko pokonał Górnik Zabrze po golach Ishaka i Hoticia.

Mecz Widzewa Łódź z Lechem Poznań był zapowiadany jako wielki hit 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Na stadionie w Łodzi zgromadził się komplet publiczności, który już od pierwszego gwizdka mógł obserwować znakomite widowisko. W 3. minucie spotkania pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Jakub Sypek. Kolejorz w tej sytuacji kompletnie się pogubił i popełnił fatalne błędy, które poskutkowały stratą bramki.

Widzew Łódź poszedł za ciosem i parę chwil później podwyższył wynik spotkania. Lech był aktywny w pierwszym fragmencie tego pojedynku, ale to gospodarze mogli cieszyć się z kolejnego trafienia. W 10. minucie bramkę numer dwa zdobył Alvarez. Zawodnik gospodarzy miał nieco szczęścia w tej sytuacji, bowiem po jego strzale z rzutu wolnego był rykoszet, który zmylił bramkarza Lecha.

Mecz od pierwszego gwizdka stał na bardzo wysokim poziomie. Lech również próbował swoich w ofensywie, ale Kolejorzowi brakowało jakości w wykańczaniu akcji.