Szymański już strzela u Mourinho. Cudowny gol! [WIDEO]

Fenerbahce kontynuuje przygotowania do sezonu pod wodzą Jose Mourinho. Kapitalnym trafieniem w towarzyskim meczu ze Strasbourgiem popisał się Sebastian Szymański.

Sebastian Szymański
ANP / Alamy, Fenerbahce SK Na zdjęciu: Sebastian Szymański

Szymański odwdzięcza się Mourinho za zaufanie. Fenomenalna bramka

Fenerbahce rozpoczyna nową erę w swojej historii. Trenerem wicemistrzów Turcji został Jose Mourinho, który od razu stał się ulubieńcem kibiców ekipy Sarı Kanaryalar, czyli Żółtych kanarków. Drużyna ze stolicy ma już za sobą trzy mecze towarzyskie – do tej pory mierzyła się z rumuńskim Petrolulem (2:1), austriacką Admirą (1:1) i chorwackim Hajdukiem Split (0:1).

Sebastian Szymański we wspomnianych pojedynkach zaliczył tylko jeden, 32-minutowy występ w rywalizacji z Hajdukiem. Jednak już w kolejnym starciu, zaplanowanym na sobotę 13 lipca, wybiegł w podstawowym składzie. Jose Mourinho na sparing z RC Strasbourg wystawił niemal najsilniejszą jedenastkę. Oczywiście zabrakło reprezentantów Turcji, którzy niedawno zakończyli swoją przygodę na Euro 2024.

Fenerbahce już w piątej minucie otworzyło wynik potyczki w Grazu. Na listę strzelców wpisał się Szymański, który skorzystał z dogrania Caglara Soyuncu. Polak zanotował kapitalne trafienie z dystansu – Matthieu Dreyer był właściwie bez szans:

Do przerwy Fenerbahce prowadzi 4:0 – na listę strzelców wpisali się także Dusan Tadć, Ryan Kent i Edin Dżeko.