Austria błyskawicznie objęła prowadzenie! Fatalne zachowanie Malena [WIDEO]

Reprezentacja Austrii już w 6. minucie meczu z Holandią wyszła na prowadzenie. Fatalnym zachowaniem we własnym polu karnym popisał się Donyell Malen, który wpakował futbolówkę do bramki "Oranje".

Drużyna Austrii
Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Drużyna Austrii

Austria prowadzi w spotkaniu z Holandią!

Już o godzinie 18:00 rozbrzmi pierwszy gwizdek w ostatnich spotkaniach grupy D na EURO 2024. W jednym ze spotkań reprezentacja Austrii podejmowała Holandię. W lepszej sytuacji po dwóch meczach byli podopieczni Ronalda Koemana, którzy zajmowali pierwszą lokatę. Piłkarze Ralfa Rangnicka z kolei mieli na koncie jedno oczko mniej, przez co nie mieli jeszcze zapewnionego awansu do 1/8 finału Mistrzostw Europy.

Spotkanie rozgrywane na Olympiastadion wyśmienicie rozpoczęło się dla Austriaków. Podopieczni Ralfa Rangnicka już w 6. minucie rywalizacji wyszli na prowadzenie. Znajdujący się po lewej stronie boiska Alexander Prass zagrał futbolówkę w pole karne. Tam najszybciej dopadł do niej Donyell Malen, który też popisał się fatalnym zagraniem. Zawodnik Borussii Dortmund zaskoczył swojego bramkarza i zaliczył samobójcze trafienie.

Donyell Malen w dwóch poprzednich meczach EURO 2024 rozpoczynał mecz na ławce rezerwowych. Holenderski skrzydłowy jednak tylko w jednym starciu pojawił się na placu gry. Zawodnik Borussii Dortmund w meczu przeciwko Polsce spędził na boisku 28 minut.

Alexander Prass, asystent przy trafieniu samobójczym Donyella Malena, natomiast dziś po raz na pierwszy na Mistrzostwach Europy został desygnowany do gry w wyjściowym składzie. W dwóch poprzednich meczach Austriak pojawiał się na placu gry z ławki rezerwowych.

Sprawdź także: Szczęsny przerwał milczenie. Ujawnił, co dalej z grą w reprezentacji