To był wielki mecz Doku! Rekordowe statystyki na Euro 2024

Jeremy Doku podczas wczorajszego meczu z Rumunią wykonał dziewięć skutecznych dryblingów. Tym samym był to najlepszy indywidualny wynik w tej statystce na Euro 2024.

Jeremy Doku
ATP Images / Alamy Na zdjęciu: Jeremy Doku

Doku z największą liczbą dryblingów

Wczorajszy mecz pomiędzy reprezentacją Belgii oraz Rumunii przyniósł sporo emocji. Kibice zgromadzenie na stadionie w Kolonii oraz przed telewizorami byli świadkami bardzo ciekawego, żywego meczu, w którym mimo wyniku 2:0 dla ekipy Czerwonych Diabłów, obie drużyny grały bardzo wyrównany futbol. Belgowie jednak bardzo szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 2. minucie za sprawą fenomenalnego uderzenia Tielemansa. W kolejnych minutach spotkanie coraz bardziej się wyrównywało, choć nadal toczyło się według scenariusza faworyta.

Niemniej ofensywa drużyny Domenico Tedesco wyglądała w tym spotkaniu imponująco. Szczególną uwagę należy zwrócić na postawę Dodi’ego Lukebakio oraz Jeremy’ego Doku. Obaj wielokrotnie sprawiali problemy reprezentacji Rumunii. Jednak wyjątkowo we znaki defensywie wdał się gracz Manchesteru City. 22-letni skrzydłowy – jak wyliczył profil Squawka na platformie X (dawniej Twitter) – zanotował w tym meczu aż 9 udanych dryblingów. Jest to najlepszy wynik na aktualnie trwającym Euro 2024.

Jeremy Doku wyceniany jest przez serwis “Transfermarkt” na około 65 milionów euro. W reprezentacji Belgii ma na swoim koncie 23 rozegrane mecze i dwa zdobyte gole. W minionym sezonie był ważną postacią Manchesteru City, który sięgnął po mistrzostwo Anglii.