Euro 2024: Gruzini zremisowali z Czechami, awans Portugalczyków. Sprawdź tabelę grupy F

Dobiega już końca 2. kolejka fazy grupowej na mistrzostwach Europy 2024. Reprezentacja Gruzji zremisowała 1:1 z Czechami, a Portugalia pokonała Turcję 3:0. Jak wygląda tabela grupy F?

Georges Mikautadze
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Georges Mikautadze

Reprezentacja Portugalii zajmie 1. miejsce w grupie F

Reprezentacja Gruzji zremisowała 1:1 z Czechami w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Euro 2024. Czesi mogli wyjść na prowadzenie już w 23. minucie, jednak sędzia ostatecznie anulował gola z powodu zagrania ręką. Ta sytuacja się zemściła pod koniec pierwszej połowy, gdy to Gruzini trafili do siatki.

Podopieczni Willy’ego Sagnola otrzymali rzut karny, który wykorzystał Georges Mikautadze. W drugiej części gry na bramkę 23-latka odpowiedział Patrik Schick, który wpisał się na listę strzelców w 59. minucie. Ten wynik utrzymał się do końca pojedynku i tym samym nastąpił podział punktów.

W drugim dzisiejszym meczu reprezentacja Turcji podejmowała Portugalię. Stawka tego spotkania była wielka, ponieważ zwycięstwo oznaczało awans z pierwszego miejsca do 1/8 finału Euro 2024. To przypadło Portugalczykom, którzy nie dali żadnych szans Turkom.

Autorami trafień dla ekipy prowadzonej przez Roberto Martineza byli Bernardo Silva, Samet Akaydin (samobój) oraz Bruno Fernandes, któremu znakomicie asystował CR7.