Kiedy następny mecz Polski na Euro 2024?

Reprezentacja Polski rozpoczęła Euro od niezłego meczu z Holandią. Biało-czerwoni prowadzili po golu Adama Buksy, jednak ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 1:2. Kiedy kolejne mecze Polaków na Mistrzostwach Europy?

Kiedy gra Polska na Euro 2024?
Pressfocus Na zdjęciu: Kiedy gra Polska na Euro 2024?

Najbliższy mecz reprezentacji Polski na Euro 2024 to piątkowe starcie z Austrią. Na zakończenie fazy grupowej turnieju, kadra Michała Probierza zagra we wtorek 25 czerwca z Francją. Oba mecze rozegrane zostaną o godzinie 18:00.

Mecze Polski na Euro 2024

Poniżej termiarz spotkań reprezentacji Polski na Euro 2024. Biało-czerwoni rywalizują w grupie D, z której dwie pierwsze drużyny awansują do fazy pucharowej. Trzecia ma szanse na awans w zależności od wyników innych grup. W pierwszej kolejce spotkań Polska przegrała z Holandią 1:2, a Austria mimo dzielnej postawy uległa Francji 0:1.

Transmisja TVTVP; TVP Sport

Będzie to drugie spotkanie reprezentacji Polski z Austrią na Euro. W 2008 roku zremisowaliśmy 1:1. Bramkę dla Polaków zdobył wtedy Roger Guerreiro w 30 minucie gry. Niestety w 90 minucie z rzutu karnego wyrównał Ivica Vastic.

Polacy, co prawda przegrali pierwszy mecz z Holandią, ale nigdy w historii Euro nie zanotowaliśmy dwóch porażek z rzędu. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że po kontuzji do gry wróci kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Są więc powody do optymizmu.

Transmisja spotkania w TVP1 i TVP Sport oraz na stronie i aplikacji TVP.