Kylian Mbappe zalał się krwią, nie dokończył meczu [WIDEO]

Kylian Mbappe przyczynił się do zwycięstwa Francji z Austrią (1:0) w Dusseldorfie na Euro 2024. Napastnik Realu Madryt jednak nie był w stanie dokończyć meczu w wyniku złamania nosa.

Kylian Mbappe
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe złamał nos

Reprezentacja Francji nie bez kłopotów poradziła sobie z Austrią (1:0) w pierwszym meczu mistrzostw Europy 2024. Kylian Mbappe mocno przyczynił się do triumfu Trójkolorowych, ponieważ po jego uderzeniu w stronę bramki rywali, Maximilian Wober skierował piłkę do własnej siatki.

Kapitan Trójkolorowych doznał poważnej kontuzji nosa w inauguracyjnym meczu Euro 2024 przeciwko Austrii. Mimo że Francuzi skromnie zwyciężyli, to dramatyczne wydarzenia na boisku mogą znacząco wpłynąć na dalszy udział Francuza w turnieju.

Do incydentu doszło w drugiej połowie meczu. W wyniku starcia z austriackim obrońcą w polu karnym, francuski napastnik upadł na murawę z wyraźnym bólem. W 90. minucie opuścił murawę, a selekcjoner Didier Deschamps w jego miejsce wpuścił Oliviera Giroud.

Teraz kibice Francji z niepokojem śledzą rozwój sytuacji. Mbappe jest kluczowym graczem dla swojej drużyny, a jego nieobecność mogłaby znacząco osłabić szanse Francuzów na końcowy sukces na Euro 2024.