Cezary Kulesza z przekazem po spotkaniu Polska – Holandia

Reprezentacja Polski rozegrała dzisiaj swój pierwszy mecz na Euro 2024. Biało-Czerwoni mimo dobrej gry, niestety musieli uznać wyższość Holandii (1:2). Cezary Kulesza zamieścił wpis na temat niedzielnego spotkania. - Jesteśmy dumni z postawy naszej drużyny - napisał prezes PZPN-u.

Cezary Kulesza
Mikołaj Barbanell / Alamy Na zdjęciu: Cezary Kulesza

Cezary Kulesza: Jesteśmy dumni z postawy naszej drużyny

Pierwszym rywalem grupowym reprezentacji Polski na Euro 2024 była Holandia. Biało-Czerwoni fantastycznie rozpoczęli niedzielny mecz – w 16. minucie objęli prowadzenie za sprawą bramki Adama Buksy. Drużyna Oranje odpowiedziała jednak niecały kwadrans później, gdy Cody Gakpo doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo niestety również należało do zespołu prowadzonego przez Ronalda Koemana – zwycięstwo Holendrom w 83. minucie zapewnił Wout Weghorst.

Mimo porażki, reprezentacja Polski zasługuje na pochwałę, a kibice po obiecującym występie mają duże nadzieje co do kolejnych potyczek przeciwko Austrii oraz Francji. Podobne podejście ma prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza – który zaraz po ostatnim gwizdku zamieścił w mediach społecznościowych wpis podsumowujący dzisiejsze spotkanie.

Dziękujemy za walkę. Jesteśmy dumni ze stylu gry i postawy naszej drużyny. Turniej dopiero się zaczyna. W Berlinie gramy o pełną pulę. Dziękujemy kibicom za dotychczasowe wsparcie. Potrzebujemy Was jeszcze bardziej. Z optymizmem i nadzieją myślimy już tylko o najbliższym meczu. Bądźcie z nami – napisał prezes PZPN-u Cezary Kulesza na portalu społecznościowym “X”.