Mecz otwarcia Euro 2024 bez niespodzianki, Niemcy postraszyli rywali [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec nie dała żadnych szans Szkocji w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Euro 2024. Drużyna Juliana Nagelsmanna pewnie pokonała wyspiarzy (5:1).

Piłkarze reprezentacji Niemiec

Niemcy zmiażdżyli Szkotów

Reprezentacja Niemiec po bardzo nieudanym mundialu w Katarze liczyła na dobre wyniki w trakcie mistrzostw Europy. Ekipa Juliana Nagelsmanna jednocześnie w roli zdecydowanego faworyta przystępowała do potyczki ze Szkocją. Rodacy sir Alexa Fergusona mieli jednak nadzieje na sprawienie niespodzianki.

Marzenia o korzystanym rezultacie w ekipie Stephena Clarke’a zgasły praktycznie już po 20 minutach rywalizacji. Gospodarze pierwszego gola strzelili w 10. minucie, gdy Florian Wirtz oddał strzał z mniej więcej 17 metrów. Z kolei w 19. minucie bramkę na 2:0 zdobył Jamal Musiala. Pomocnik Bayernu Monachium wyróżnił się celnym uderzeniem pod poprzeczkę. To nie był jednak koniec strzelania na FuBball Arena Munchen.

Tuz przed końcem pierwszej połowy gola na 3:0 strzelił Kai Havertz. Ofensywny gracz niemieckiej ekipy wykorzystał rzut karny za faul Ryana Porteuousa na Ilkayu Gundoganie. Szkot za swoje przewinienie otrzymał także czerwoną kartkę. Tym samym losy rywalizacji zostały praktycznie rozstrzygnięte w pierwszy trzech kwadransach meczu.

W drugiej połowie dzieło zniszczenia dokończyli tylko Niclas Fullkrug i Emre Can. 31-latek w 68. minucie popisał się mocnym strzałem w okienko. Doświadczony zawodnik ustalił natomiast wynik rywalizacji w doliczonym czasie gry. Finalnie reprezentacja Niemiec wygrała pierwsze spotkanie na turnieju różnicą czterech trafień (b:1), bo w 88. minucie zawodów samobójczego gola strzelił Antonio Rudiger. W następnej kolejce Die Mannschaft zagrają z Węgrami. Z kolei wyspiarzy czeka potyczka ze Szwajcarami.

Niemcy – Szkocja 5:1 (3:0)
1:0 Florian Wirtz 10′
2:0 Jamal Musiala 19′
3:0 Kai Havertz 45+1′ (k.)
4:0 Niclas Fullkrug 68′
4:1 Antonio Rudiger 88′ (sam.)
5:1 Emre Can 90+3′