Euro 2024: Mecze na Mistrzostwach Europy – sobota 15.06.2024

W sobotę (15 czerwca) rozegrane zostały trzy spotkania Euro 2024. W hitowym starciu Hiszpania bez więszych problemów pokonała Chorwację. Przyglądamy się sobotnim wydarzeniom na Euro.

Pressinphoto Sports Agency/Alamy Na zdjęciu: Lamine Yamal

• Węgry – Szwajcaria 1:3
  • Hiszpania – Chorwacja – 3:0
  • Włochy – Albania 2:1

Węgry – Szwajcaria (grupa A)

Pierwszym sobotnim meczem było strarcie Węgier i Szwajcarii w grupie A. Wcześniej w tej grupie mogliśmy oglądać mecz otwarcia pomiędzy Niemcami i Szkocją, w którym gospodarze wygrali aż 5:1.

Szwajcaria dosyć pewie wygrała to spotkanie 3:1 zapewniając sobie komfortową sytuację w perspektywie walki o awans do fazy pucharowej.

Hiszpania – Chorwacja (grupa B)

Hiszpanie, co może trochę zaskakiwać, bez większych problemów poradzili sobie z reprezentacją Chorwacji. Wynik 3:0 to chyba największa jak do tej pory niespodzianka na turnieju.

Włochy – Albania (grupa B)

W drugim spotkaniu grupy B Włochy poradziły sobie w roli murowanego faworyta. Co prawda w meczu z Albanią nie było łatwo bo to Albańczycy prowadzili po golu z 1. minuty gry. Ale doświadczenie Włochów wzięło górę.

Inauguracja dla Niemiec

Rywalizacja na Euro 2024 rozpoczęła się w piątek w Monachium. W meczu otwarcia gospodarz turnieju, reprezentacja Niemiec efektownie 5:1 pokonał Szkocję. Podopieczni Juliana Nagelsmanna już po pierwszej połowie prowadzili pewnie 3:0. W drugiej odsłonie meczu mieli dodatkowo ułatwione zadanie, bowiem tuż przed przerwą za brzydki faul na Ilkayu Gundoganie czerwoną kartką ukarany został Ryan Porteuous.