Kapitalny początek! Polska gromi Ukrainę [WIDEO]

Sebastian Walukiewicz zdobył gola na 1:0 w meczu reprezentacji Polski z Ukrainą. Niedługo potem wynik podwyższył Piotr Zieliński, a następnie do siatki trafił Taras Romanczuk.

Piotr Zieliński
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Świetny początek meczu Polska – Ukraina. Trzy gole Biało-czerwonych

Reprezentacja Polski już w 11. minucie objęła prowadzenie w towarzyskim meczu z Ukrainą. Gola dla Biało-czerwonych zdobył Sebastian Walukiewicz, który odnalazł się w polu karnym podczas małego chaosu. Zamieszanie nastąpiło po rzucie rożnym, który wykonał Piotr Zieliński.

Niedługo potem, bo już w 16. minucie wynik podwyższył Piotr Zieliński, który pod nieobecność Roberta Lewandowskiego założył opaskę kapitana. Pomocnik spróbował ostrego dośrodkowania w pole karne. Następnie piłka minęła napastników oraz obrońców i kompletnie zaskoczyła Bushchana, wpadając do siatki.

Po raz trzeci dla Polski do bramki trafił Taras Romanczuk. Zawodnik ukraińskiego pochodzenia popisał się świetnym strzałem głową w 30. minucie.

Przygotowania do Euro 2024

Spotkanie z Ukrainą to pierwsze przetarcie dla Polaków przed Euro 2024. W poniedziałek (10 czerwca) drużyna Michała Probierza zagra kolejny sprawdzian, a rywalem będzie reprezentacja Turcji. Później przed Biało-czerwonymi wyjazd do Niemiec i ostatnie szlify.

Pierwszy mecz Euro 2024 zaplanowano na 14 czerwca, gdy Niemcy zagrają ze Szkocją. Natomiast reprezentacja Polski swoje pierwsze spotkanie zagra dwa dni później z Holandią. Pełny terminarz Biało-czerwonych znajdziesz pod tym linkiem: Mecze Polski na Euro 2024.