Nieoczywisty bohater Atalanty! Swoim występem zapisał się w historii

Ademola Lookman w finale Ligi Europy zdobył hat-tricka. Napastnik Atalanty zapisał się w historii jako pierwszy piłkarz, który zdobył trzy bramki w finałowym meczu.

Ademola Lookman
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Ademola Lookman

Lookman pierwszym piłkarzem z hat-trickiem w finale Ligi Europy

Atalanta, choć była przez wszystkich skazywana na porażkę w finale Ligi Europy, dokonała niemożliwego i zagrała perfekcyjne spotkanie. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego w decydującym meczu wygrali aż (3:0) z Bayerem Leverkusen. Nieoczywistym bohaterem La Dei został Ademola Lookman, który popisał się hat-trickiem. Przed finałowym starciem duża część ekspertów przewidywała, że Nigeryjczyk nie znajdzie się w wyjściowej jedenastce. 66-letni trener wykazał się jednak dobrą intuicją i postawił na niego od pierwszych minut, a ten odpłacił mu się w najlepszy możliwy sposób.

Oficjalny profil Ligi Europy na portalu X poinformował, że Lookman stał się pierwszym piłkarzem w historii rozgrywek, który zdobył trzy bramki w finałowym meczu. 26-latek w nagrodę otrzymał piłkę meczową, którą może zabrać ze sobą do Bergamo.

Po oficjalnej ceremonii wręczenia pucharu Nigeryjczyk został przepytany przez stację Viapaly. Lookman przyznał, że to prawdopodobnie najlepszy czas w jego karierze. Ponadto zdradził, co przyczyniło się do zwycięstwa La Dei w finale Ligi Europy z Bayerem Leverkusen.

Graliśmy nasz mecz. W pierwszej połowie zagraliśmy fantastycznie. W drugiej kontrowaliśmy. Taki był przepis na zwycięstwo – przyznał Lookman w rozmowie z Viaplay.

Tak to na pewno jeden z najlepszych momentów w mojej karierze. Napisaliśmy dzisiaj historię, a chcemy osiągnąć jeszcze więcej – powiedział szczęśliwy bohater Atalanty.

Łącznie w bieżących rozgrywkach Ademola Lookman wystąpił w 44 meczach, w których strzelił 16 goli i zaliczył 8 asyst. Dla zespołu La Dei gra od sezonu 2022/2023, gdy trafił do Włoch z RB Lipsk.