Niesamowity comeback FC Koln! Odrobili stratę i walczą o życie w Bundeslidze [WIDEO]

FC Koln nie poddaje się w walce o utrzymanie w Bundeslidze. Kozły dokonały niemożliwego i odrobiły wynik meczu ze stanu (0:2) do (3:2). Komplet punktów dał im nadzieje na pozostanie w elicie.

Damion Downs
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Damion Downs

FC Koln wciąz oddycha i marzy o utrzymaniu, comeback z 0:2 na 3:2

FC Koln w ramach 33. kolejki Bundesligi podejmowało na własnym stadionie Union Berlin. Dla podopiecznych Timo Schultza był to kluczowy mecz w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Po bardzo słabym początku spotkania, gdy przegrywali już (0:2) po 19. minutach, odrodzili się i odrobili stratę. Ostatecznie komplet punktów został w Kolonii, a Kozły po emocjonującej końcówce wygrały (3:2) z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.

Punktem zwrotnym w meczu Koln – Union Berlin była bramka w 45. minucie spotkania. Florian Kainz wykorzystał rzut karny i zmniejszył stratę do rywali do jednej bramki. Aczkolwiek prawdziwe emocje rozpoczęły się pod sam koniec gry, gdy najpierw w 87. minucie meczu wyrównał Steffen Tigges, a kilka minut później upragnione zwycięstwo zapewnił Damion Downs.

Komplet punktów oznacza, że FC Koln ma przed ostatnią kolejką 27 punktów i tylko trzy punkty straty do Unionu Berlin, który zajmuje 15. miejsce. Nad Kozłami w tabeli ligowej jest jeszcze FSV Mainz z przewagą dwóch punktów, lecz zero-piątki swój mecz rozegrają w sobotę późnym popołudniem. Warto zaznaczyć, że z Bundesligi spadną dwie najgorsze drużyny, zaś zespół z 16. miejsca zagra w barażach o utrzymanie. W przypadku równej liczby punktów o miejscu w tabeli zdecyduje bilans bramkowy.