Paris Saint-Germain potknęło się w Dortmundzie, jedno trafienie przesądziło w półfinale [WIDEO]

Borussia Dortmund pokonała Paris Saint-Germain (1:0) na Signal Iduna Park w drugim półfinale Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę w meczu zdobył Niclas Fullkrug. Bliżej awansu do finału jest niemiecka ekipa, a rewanż już we wtorek.

Kylian Mbappe
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Borussia Dortmund lepsza od PSG, gol Niclasa Fullkruga

W środowy wieczór Borussia Dortmund podejmowała PSG w meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. W poprzedniej rundzie zespół Edina Terzicia rozprawili się z Atletico Madryt, zaś francuski gigant wyeliminował Barcelonę. Klub z Zagłębia Ruhry wygrał tylko jedno z sześciu poprzednich spotkań z PSG. Podopieczni Luisa Enrique byli zdecydowanymi faworytami, tym bardziej, że nie ponieśli porażek w kolejnych 15 meczach wyjazdowych od czasu porażki z Milanem (1:2) w fazie grupowej.

Już pierwsze minuty pokazały, że oba zespoły są mocno skoncentrowane. Na otwarcie wyniku czekaliśmy do 35. minuty. Nico Schlotterbeck z własnej połowy posłał podanie do Niclasa Fullkruga, który idealnie przymierzył obok bezradnego Gianluigiego Donnarummy. Jeszcze przed przerwą trener gości musiał dokonać roszady, ponieważ kontuzję doznał Lucas Hernandez i jego miejsce zajął Lucas Beraldo.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy konkretną okazje do wyrównania mieli Kylian Mbappe oraz Achraf Hakimi, ale ich uderzenia trafiły w słupek. W środku pola trwała ostra rywalizacja i niespodzianka w Dortmundzie wisiała w powietrzu.

Gospodarze w 66. minucie mogli podwyższyć wynik, ale Fullkrug przeniósł strzał nad poprzeczkę. W emocjonującej końcówce spotkania drużyny dążyły do zdobycia goli, lecz zdecydowanie szwankowała skuteczność. Ostatecznie Niemcy zdobyli skromne zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się w najbliższy wtorek (7 maja) na Parc des Princes o godzinie 21:00.

Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain 1:0 (1:0)

1:0 Niclas Fullkrug 36′