Szokujące sceny w Szwecji. Piłkarze Elfsborga chcieli dostać się po meczu do pokoju sędziów

Mecz o mistrzostwo kraju pomiędzy Malmo a Elfsborgiem obfitował w wiele kontrowersyjnych decyzji sędziów. Według informacji Piotra Piotrowicza po spotkaniu piłkarze gości chcieli siłą wedrzeć się do pokoju, w którym przebywali sędziowie.

Rzut karny w meczu Malmo - Elfsborg
Imago / Bildbyran Na zdjęciu: Rzut karny w meczu Malmo - Elfsborg
  • Wczoraj odbyła się ostatnia kolejka szwedzkiej Ekstraklasy
  • W meczu o mistrzostwo Malmo FF zmierzyło się z Elfsborgiem
  • Po kontrowersyjnych decyzjach sędziów mecz wygrało Malmo 1:0. Tym samym zostali mistrzami Szwecji

Sędziowie wypaczyli wynik meczu?

Przed ostatnią kolejką szwedzkiej Allsvenskan, Elfsborg zajmował pierwsze miejsce w tabeli z przewagą trzech punktów nad Malmo. Do przypieczętowania mistrzostwa kraju wystarczyłby drużynie zaledwie jeden punkt. Zadanie przed drużyną “Gulingarna” było o tyle trudniejsze, że mecz odbywał się na stadionie w Malmo.

Samo spotkanie nie było wielkim widowiskiem. Goście nastawili się na grę defensywną, chcąc za wszelką cenę uniknąć straty bramki. Przez to Malmo kontrolowało przebieg meczu, a w samej pierwszej połowie miało 76% posiadania piłki. Jednak bohaterami meczu niestety negatywnymi zostali tego popołudnia szwedzcy sędziowie. Kontrowersje zaczęły się już w pierwszej połowie, gdy arbiter nie podyktował, wydawałoby się oczywistego rzutu karnego dla Elfsborgu. Obrońca gospodarzy we własnym polu karnym zdjął koszulkę swojemu przeciwnikowi! Następnie w drugiej części gry piłkarze przyjezdnych protestowali u sędziego, gdy ten wskazał na wapno, a Malmo strzeliło decydującą o losach mistrzostwa bramkę.

Po meczu miało dojść do szokujących scen, gdy zawodnicy gości siłą próbowali wedrzeć się do pokoju sędziowskiego. Przypomnijmy, że w lidze szwedzkiej wciąż nie obowiązuję VAR. Przeciwnymi wprowadzeniu tego systemu jest zdecydowana część klubów w Szwecji.