Real Sociedad bez problemów pokonał Benficę [WIDEO]

W 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów w spotkaniu grupy D Real Sociedad podejmował na własnym stadionie Benficę. Hiszpańska drużyna już w pierwszej połowie rozstrzygnęła losy meczu. Ostatecznie gospodarze wygrali 3-1 z portugalską drużyną.

Imanol Alguacil
PressFocus Na zdjęciu: Imanol Alguacil
  • Real Sociedad pokonał 3-1 Benficę
  • Hiszpańska drużyna już w pierwszej połowie strzeliła wszystkie trzy bramki
  • Benfica straciła szansę na wyjście z grupy

6′ 1-0 Mikel Merino

Real Sociedad bardzo szybko wyszedł na prowadzenie w spotkaniu. Już w 6 minucie meczu bramke dla gospodarzy zdobył Mikel Merino. Hiszpan wykorzystał fakt, że został niekryty w polu karnym i strzałem głową skierował piłkę do bramki bramkarza Benfici.

11′ 2-0 Mikel Oyarzabal

Chwile później na tablicy wyników widniał już wynik 2-0. Fatalną postawę obrońców portugalskiego zespołu wykorzystał kapitan Realu – Mikel Oyarzabal. 26-latek ruszył między dwójke obrońców, po czym przejmując futbolówkę, oddał strzał z pola karnego w prawy róg bramkarza.

21′ 3-0 Ander Barrenetxea

10 minut po podwyższeniu prowadzenia, gospodarze zadali kolejny cios. Ander Barrenetxea otrzymał podanie w polu karnym. Minął zwodem Joao Nevesa i przełożył sobie piłkę na prawą nogę. Po czym posłał mocny strzał, który znalazł drogę do bramki Trubina.

49′ 3-1 Rafa Silva

Benfica na samym początku drugiej połowy odpowiedziała honorowym trafieniem Rafy Silvy. Portugalski piłkarz oddał strzał w lewy dolny róg bramki, pilnowanej przez Alexa Remiro. Drużyna z Lizbony mimo kilku prób w drugiej połowie, nie była już w stanie odwrócić przebiegu spotkania. W rezultacie przegrała czwarty mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów i straciła szansę na awans do fazy pucharowej.