Koncert Barcelony w starciu z Realem Betis. Lewandowski znów z golem [WIDEO]

FC Barcelona rozbiła Real Betis 5:0 w meczu 5. kolejki La Liga. Bramki dla gospodarzy zdobywali w tym pojedynku Joao Felix, Lewandowski, Torres, Cancelo oraz Raphinha.

Piłkarze FC Barcelony
IMAGO / Felipe Mondino Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony
  • Znakomita gra FC Barcelony w meczu z Realem Betis
  • Kolejne trafienie na koncie Roberta Lewandowskiego
  • Znakomity gol Torresa, świetny występ Felixa

Barcelona zmiażdżyła Real Betis

FC Barcelona z dużą determinacją rozpoczęła pojedynek z Realem Betis przejmując kontrolę nad spotkaniem już od pierwszych minut. Gospodarze momentami spychali rywala do głębokiej defensywy i długo utrzymywali się przy piłce. Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 25. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Joao Felix. Chwilę później było już 2:0, a do siatki trafił Robert Lewandowski. W tej sytuacji również dobrze zachował się Portugalczyk, który przepuścił piłkę adresowaną do polskiego napastnika.

Barcelona schodziła na przerwę z dwubramkowym wprowadzeniem. Real Betis ograniczył się do kilku wypadów w pole karne gospodarzy, ale dziurawa defensywa Blaugrany sprawiła, że zespół z Andaluzji powinien zdobyć przynajmniej jednego gola, lecz znakomicie zachował się między słupkami Ter Stegen.

Po zmianie stron nie było już jednak wątpliwości, kto jest lepszy w tym starciu. Barcelona zdemolowała swojego rywala wbijając mu kolejne trzy bramki. Najpierw fenomenalnie z rzutu wolnego uderzył Torres, a kolejne dwa trafienia dołożyli Raphinha i Cancelo. W drugiej odsłonie piłkarze Realu Betis praktycznie nie byli w stanie zagrozić już bramce Ter Stegena.