Kopacz katem Pogoni. Fatalna seria Portowców trwa

Zagłębie Lubin pokonało Pogoń Szczecin 1:0 w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Strzelcem jedynego gola w tym spotkaniu był Bartosz Kopacz.

Bartosz Kopacz
IMAGO / Paweł Lipnicki / Newspix Na zdjęciu: Bartosz Kopacz
  • Pogoń przegrała czwarty mecz z rzędu w PKO Ekstraklasie
  • Dzięki wygranej Zagłębie wskoczyło w tabeli na podium
  • Strzelcem jedynego gola w tym pojedynku był Kopacz

Czwarta porażka pogoni w PKO Ekstraklasie

Zagłębie Lubin po bardzo udanym początku sezonu PKO Ekstraklasy przed tygodniem przegrało z Koroną Kielce. Jednak w znacznie gorszej sytuacji była Pogoń Szczecin, która uległa w trzech ostatnich pojedynkach z rzędu.

Pierwsza połowa była dość zachowawcza w wykonaniu obu stron. Zarówno Zagłębie, jak i Pogoń przede wszystkim skupili się na dobrej grze w defensywie aniżeli konstruowaniu akcji ofensywnych, przez co nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych. Nieco bliżsi zdobycia gola byli gospodarze, ale na wysokości zadania stanął Klebaniuk i zawodnicy do szatni schodzili przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron zaczęła się klarować delikatna przewaga Zagłębia w ofensywie, które wykazywało się dużo większą ochotą do gry na połowie rywala. Portowcy mieli natomiast spore problemy, by przebić się przez szczelne zasieki gospodarzy.

Miedziowi dopięli swego w 78. minucie, a na listę strzelców wpisał się Kopacz. Defensora Zagłębia z bliskiej odległości pokonał bramkarza Pogoni. Ostatnie minuty były bardzo emocjonujące. Gospodarze próbowali zdobyć kolejną bramkę, a Pogoń dążyła do odrobienia strat. Wynik, ostatecznie nie uległ już zmianie.

Zagłębie – Pogoń 1:0