Napoli mistrzem Włoch! Czekali na to od 33 lat [WIDEO]

Po 33 latach oczekiwania kibice z Neapolu ponownie poczuli smak mistrzostwa Włoch. Ich ulubieńcy zremisowali 1:1 z Udinese i tym samym oficjalnie zapewnili sobie upragnione scudetto.

Victor Osimhen
PressFocus Na zdjęciu: Victor Osimhen
  • Napoli zremisowało 1:1 z Udinese w meczu 33. kolejki Serie A
  • Podopiecznym Luciano Spalettiego brakowało jednego punktu do oficjalnego przypieczętowania tytułu
  • Tym samym po 33 latach kibice z Neapolu mogą się cieszyć z upragnionego scudetto

Neapol oszalał. Napoli mistrzem Włoch

W 13. minucie Udinese w imponujący sposób zaskoczyło defensywę Napoli. Lazar Samardzić świetnie rozciągnął grę na lewą stronę, gdzie był Destiny Udogie. 20-latek zagrał w pole karne do Sandi Lovricia, a ten świetnie przyjął i cudownym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Alexa Mereta.

Napoli wyrównało w 52. minucie, gdy do siatki trafił Victor Osimhen. Najpierw Khvicha Kvaratskhelia uderzył sprzed pola karnego, ale bramkarz obronił tę próbę. Następnie odbita piłka wylądowała pod nogami Nigeryjczyka, który nie miał problemów ze znalezieniem drogi do bramki. Jak się później okazało, był to decydujący gol o mistrzostwie Włoch.

Po wyrównującym trafieniu Osimhena kibice Napoli oszaleli. Wielu z nich oglądało mecz ze Stadio Diego Armando Maradona na specjalnie przygotowanych telebimach.

Napoli sięgnęło po trzeci tytuł mistrza Włoch w swojej historii. Warto również wspomnieć o Luciano Spallettim, ponieważ 64-letni Włoch stał się najstarszym szkoleniowcem, który kiedykolwiek wygrał rozgrywki Serie A.

W mistrzowskim sezonie Napoli bardzo ważną postacią był Piotr Zieliński, który rozegrał 31 meczów, zdobył w nich 3 bramki i zaliczył 8 asyst. Tytuł mistrza przysługuje również Bartoszowi Bereszyńskiemu, choć nie rozegrał ani minuty w Serie A w barwach “Azzurrich”.