Kolejny gol Dybali, dublet Verde i piękna bramka Zappacosty – podsumowanie soboty w Serie A

Paulo Dybala
PressFocus Na zdjęciu: Paulo Dybala

Wyniki sobotnich spotkań 22. kolejki Serie A. Empoli zremisowało ze Spezią Calcio (2:2), Lecce podzieliło się punktami z Romą (1:1), a Lazio Rzym przegrało z Atalantą Bergamo (0:2).

• Wiśniewski rozegrał 90 minut dla Spezii Calcio
  • Roma straciła punkty na Stadio Via del Mare
  • Atalanta Bergamo pokonała 2:0 Lazio Rzym

Wiśniewski w jedenastce Spezii, cudowne trafienie Zappacosty

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się meczem dzisiejszego dnia było starcie Lazio RzymAtalantą Bergamo. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego nie zawiedli i pokonali Biancocelestich 2:0 w wyjazdowym spotkaniu w ramach 22. kolejki Serie A. Wynik tej potyczki w 23. minucie otworzył Davide Zappacosta, który popisał się przepiękną bramką. Rezultat na 2:0 dla gości w 65. minucie ustalił Rasmus Hojlund.

Jeśli chodzi o polskie akcenty, to Przemysław Wiśniewski (po jego uderzeniu głową piłka trafiła w rękę przeciwnika i podyktowano rzut karny), Arkadiusz Reca i Bartłomiej Drągowski rozegrali pełne 90 minut w pojedynku Spezii Calcio z Empoli (2:2). Bohaterem Orłów okazał się Daniele Verde, który ustrzelił dublet. Warto zaznaczyć, że oba zespoły kończyły to spotkanie w dziesiątkę, ponieważ czerwone kartki otrzymali Fabiano Parisi oraz Salvatore Esposito.

Lecce miało dzisiaj niezwykle trudne zadanie – zatrzymać Romę. Beniaminkowi Serie A udała się ta sztuka, bowiem mecz zakończył się remisem 1:1. W drużynie Giallorossich jak zwykle nie zawiódł Paulo Dybala, który wpisał się na listę strzelców. Samobójcze trafienie na wagę oczka dla gospodarzy zaliczył Roger Ibanez.