Monaco powaliło PSG, upokarzający występ paryżan

Wissam Ben Yedder

PSG skompromitowało się w pierwszym niedzielnym spotkaniu 29. kolejki Ligue 1, przegrywając z AS Monaco (0:3). Podopieczni Mauricio Pochettino byli tylko tłem dla rywali, co skutkowało czwartą porażką paryżan w sezonie.

• Przykro było oglądąć PSG w niedzielnym spotkaniu ligi francuskiej
  • Paryżanie zostali rozbici na Stade Louis II
  • Bohaterem spotkania został Wissam Wissam Ben Yedder, który zdobył dwie bramki

Katastrofalny występ PSG

PSG przystępowało do potyczki z AS Monaco w roli faworyta, chcąc odnieść 21. zwycięstwo w sezonie. Jednocześnie ekipa Mauricio Pochettino chciała utrzymać się na zwycięskim szlaku po wygranej z Bordeuax (2:0) przed tygodniem. Ekipa Philippe’a Clementa miała natomiast nadzieję na przerwanie serii spotkań bez wygranej.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami potyczki, w której zespołem dominującym byli gospodarze. Skutkowało to jednak tylko jednym trafieniem. Wynik spotkania został otwarty już w 25. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Wissam Ben Yedder. Najskuteczniejszy strzelec Ligue 1 wykorzystał efektownym trąceniem piłki podanie od Youssoufa Fofana i na przerwę Monaco udało się z jednobramkową zaliczką.

W drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole. Najpierw w 68. minucie Kevin Volland skierował piłkę do siatki po zagraniu Rubena Aguilara. Niemiec z bliska skierował piłkę do siatki. Tymczasem w 84. minucie wynik rywalizacji ustalił Ben Yedder, wykorzystując rzut karny. Tym samym PSG doznało kompromitującej porażki na Stade Louisa II. Monaco zaliczyło z kolei dwunastą ligową wiktorię, dzięki której znów może marzyć o wywalczeniu miejsca w europejskich pucharach.