Piątek odpalił pistolety [WIDEO]

Krzysztof Piątek (z prawej)

Krzysztof Piątek strzelił pierwszego gola w Serie A po powrocie do Włoch w tym roku. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w starciu przeciwko Spezii. Łącznie w trakcie swojej kariery 26-latek zdobył już 27 bramek w lidze włoskiej.

• Krzysztof Piątek stara się udowodnić, że jest w Fiorentinie życie po Dusanie Vlahoviciu
  • Polski napastnik występ przeciwko Spezii okrasił golem tuż przed końcem pierwszej połowy
  • 26-latek został trzecim polskim zawodnikiem, który zdobył bramkę w lidze włoskiej dla Violi

Piątek znów z golem w Serie A

Krzysztof Piątek zasilił szeregi Fiorentiny w trakcie styczniowego okienka transferowego. 26-latek dołączył do ekipy z Florencji na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Szczyptę swoich niezwykłych umiejętności pod bramką rywali Piątek pokazał w boju z Atalantą w Pucharze Włoch. Fioletowi wygrali wówczas 3:2, a Piątek strzelił dwa gole.

Dzięki świetnej dyspozycji w starciu z La Deą reprezentant Polski otrzymał okazję do gry w wyjściowym składzie od trenera Vincenzo Italiano również w boju ze Spezią Calcio. Swoją szansę zawodnik wykorzystał w 42. minucie, gdy z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Piątek zaliczył w poniedziałkowy wieczór swoje 27. trafienie w Serie A. Polski napastnik stał się jednocześnie trzecim polskim zawodnikiem, który zdobył bramkę w lidze dla Fiorentiny. Jednocześnie Il Pistolero zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny w 17. minucie gry.