Biczachczjan zaliczył wejście smoka i odpalił petardę [WIDEO]

Wahan Biczachczjan

Pogoń Szczecin wykonała w niedzielne popołudnie kolejny krok w kierunku wywalczenia mistrzostwa Polski. Duży wkład w cenne zwycięstwo Portowców nad Zagłębiem Lubin (2:1) miał Wahan Biczachczjan, który popisał się kapitalnym trafieniem, pojawiając się na boisku chwilę wcześniej.

• Pogoń Szczecin zaliczyła drugie z rzędu ligowe zwycięstwo w 2022 roku
  • Portowcy w pokonanym polu zostawili w niedzielę Zagłębie Lubin
  • Kapitalnym golem wyróżnił się Wahan Biczachczjan

Pogoń – Zagłębie: gol stadiony świata

Pogoń Szczecin przystępowała do rywalizacji z ekipą Piotra Stokowca, chcąc odnieść dwunaste zwycięstwo w sezonie. Jednocześnie ekipa Kosty Runjaicia chciała dotrzymać kroku Lechowi Poznań, który w sobotni wieczór bez kłopotu rozprawił się z Bruk-Betem Termaliką (5:0).

Pogoń szybko objęła prowadzenie w rywalizacji z Zagłębiem. Na listę strzelców już w czwartej minucie wpisał się Luka Zahović. Po zmianie stron Patryk Szysz doprowadził do wyrównania. Aczkolwiek ostatnie słowo należało do Pogoni.

Kluczowy moment spotkania miał miejsce w 72. minucie, gdy Sebastiana Kowalczyka zmienił Wahan Biczachczjan. Ormianin po zaledwie ośmiu minutach popisał się kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego, zapewniając trzy oczka Portowcom.

Dzięki niedzielnej wiktorii Pogoń może pochwalić się bilansem 43 punktów na koncie. Do lidera rozgrywek szczecinianie tracą dwa oczka. Kolejny mecz drużyna ze Szczecina rozegra za tydzień, mierząc się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Miedziowi zagrają natomiast w starciu 22. kolejki ligi polskiej z Wisłą Płock na swoim stadionie.