Wilczek pomógł Piastowi w zrealizowaniu celu [WIDEO]

Kamil Wilczek

Piast Gliwice pokonał Wisłę Płock (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Pierwszego gola po powrocie do ligi polskiej strzelił w tym boju Kamil Wilczek, który ustalił wynik rywalizacji.

• Piast Gliwice wrócił na zwycięski szlak w niedzielne popołudnie
  • Niebiesko-czerwoni w pokonanym polu pozostawili Wisłę Płock
  • Gole dla gllwiczan strzelili Marcin Konczkowski i Kamil Wilczek

Piast Gliwice z pierwszą wygraną w 2022 roku

Piast Gliwice przystępował do starcia z Nafciarzami, chcąc się zrehabilitować za przegrany bój z Rakowem Częstochowa (0:2). Podopieczni Waldemara Fornalika ostatecznie wrócili na ścieżkę zwycięstw, odnosząc siódme zwycięstwo w sezonie.

Niebiesko-czerwoni pierwszego gola strzelili po ponad godzinie gry. Aczkolwiek już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie, ale jedenastki nie wykorzystał Damian Kądzior. Pierwszy gol padł po strzale Martina Konczkowskiego w 64. minucie.

Tymczasem w 68. minucie przypomniał o sobie Kamil Wilczek. Były reprezentant Polski skierował piłkę do siatki po podaniu Michała Chrapka. Dzięki tej wygranej gliwiczanie mają na swoim koncie 26 punktów. Kolejny mecz rozegrają 19 lutego, mierząc się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Przypomnijmy, że Wilczek wrócił do Piasta w styczniu po rozwiązaniu umowy z FC Kopenhagą. 34-latek związał się z klubem z Gliwic kontraktem do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.