Wisła Kraków zdominowała imienniczkę. Rodado znów zaszalał

Wisła Kraków pokonała w niedzielnym wyjazdowym meczu Wisłę Płock 3-1. Bohaterem Białej Gwiazdy okazał się Angel Rodado, który dwukrotnie trafił do siatki.

Angel Rodado
ZUMA Press Inc/Alamy Na zdjęciu: Angel Rodado

Wisła Kraków wygrywa w Płocku

Wisła Kraków po niespodziewanej porażce z Górnikiem Łęczna przyjechała do Płocka. W niedzielę to Nafciarze byli uważani za faworytów, gdyż w tym sezonie w lidze prezentują się dużo lepiej. Pierwsza połowa spotkania nie była zbyt ciekawa. Obie ekipy głównie badały grunt i starały się grać dość bezpiecznie, byle tylko nie narazić się na kontratak i nie stracić gola. Bliżej objęcia prowadzenia byli goście, gdyż po strzale Angela Rodado piłka zatrzymała się na poprzeczce. Jeszcze przed przerwą Hiszpan strzelił dla Białej Gwiazdy gola. Po bardzo ładnie rozegranym rzucie rożnym asystował Łukasz Zwoliński, a trafił właśnie Rodado.

Po zmianie stron Wisła Kraków się nie zatrzymała. W 49. minucie prowadziła już dwoma bramkami. Na listę strzelców ponownie wpisał się Rodado. Giannis Kiakos po raz drugi dobrze dośrodkował ze stojącej piłki, a napastnik sytuacyjnym uderzeniem skierował ją do siatki.

Oglądaj skróty meczów Betclic 1. Ligi

Wisła Płock była tego dnia bardzo przeciętnie dysponowana. W 71. minucie nadarzyła się szansa, aby jakkolwiek zapunktowała, bowiem z boiska po dwóch żółtych kartkach wyleciał James Igbekeme. Biała Gwiazda nie załamała się tą sytuacją i odpowiedziała kolejnych trafieniem. Kontratak skutecznie wykończył Tamas Kiss, a drugi raz asystował Zwoliński.

W doliczonym czasie gry gospodarze zdołali zdobyć honorowego gola. Na listę strzelców wpisał się Piotr Krawczyk. Zwycięstwo Wisły Kraków pozwoliło jej się zbliżyć do czołówki tabeli. W dorobku ma 18 punktów i dwa mecze zaległe względem większości stawki.