Wisła Kraków wydała komunikat ws. stanu zdrowia pomocnika

Vullnet Basha
PressFocus Na zdjęciu: Vullnet Basha

Vullnet Basha w meczu 19. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Wisła Kraków a Resovią Rzeszów (2:0) nabawił się kontuzji i już w 50. minucie musiał opuścić murawę. Znamy diagnozę w sprawie urazu defensywnego pomocnika.

• Vullnet Basha doznał kontuzji w spotkaniu z Resovią
  • Pomocnik będzie pauzował przez 2-3 tygodnie
  • Albańczyk naderwał mięsień dwugłowy

Vullnet Basha odpocznie od gry

Wisła Kraków wydała raport medyczny, w którym poinformowała o stanie zdrowia Vullneta Bashy. Defensywny pomocnik nie dokończył meczu z Resovią Rzeszów w ramach 19. kolejki Fortuna 1 Ligi. Biała Gwiazda wygrała ze swoim rywalem 2:0, ale nie obyło się bez strat, gdyż 32-latek opuścił boisko w 50. minucie, ponieważ nie mógł kontynuować gry z powodu urazu.

Jak się okazało, jednokrotny reprezentant Albanii naderwał mięsień dwugłowy, a to oznacza przerwę, która potrwa od 2 do 3 tygodni. Tak więc zespół prowadzony przez Radosława Sobolewskiego w najbliższych spotkaniach będzie musiał radzić sobie bez Vullneta Bashy.

Defensywny pomocnik w tym sezonie rozegrał 15 meczów, strzelił 1 gola i zaliczył 1 asystę. Na murawie spędził łącznie 773 minuty. Przypomnijmy, iż 32-latek przed tą kampanią wrócił pod Wawel po rocznym pobycie w greckiej drużynie Ionikos Nikeas. Był piłkarzem Białej Gwiazdy również w latach 2017-2021.

Wisła Kraków z 27 punktami na koncie zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, ale traci tylko trzy oczka do miejsca zapewniającego udział w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy.