Termalica wygrywa w hicie kolejki. Koniec passy Stali Rzeszów

Stal Rzeszów przed własną publicznością podejmowała Termalikę Nieciecza w hicie 9 kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi. Mecz ostatecznie zakończył się po myśli gości, którzy zwyciężyli rezultatem 2:1.

Piłkarze Termaliki Nieciecza
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Termaliki Nieciecza

Termalica Nieciecza wygrywa ze Stalą Rzeszów

W sobotni wieczór doszło do hitowego starcia w ramach 9. kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi, w którym Stal Rzeszów na swoim obiekcie gościła Termalikę Nieciecza. Drużyny przed meczem zajmowały kolejno trzecie i pierwsze miejsce w tabeli. Mecz w stolicy województwa podkarpackiego zatem zapowiadał się niezwykle interesująco i tak faktycznie było na boisku.

Pierwsza odsłona rywalizacji w Rzeszowie układała się po myśli miejscowej Stali. Gospodarze tworzyli częściej sytuacje bramkowe oraz mieli przewagę w posiadaniu piłki. Jednak w 31. minucie to Termalica Nieciecza objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Zapolnik. Chwilę później na tablicy wyników było już 2:0, kiedy do siatki trafił Morgan Fassbender. Goście zatem schodzili na przerwę ze sporą zaliczką.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Gra była niezwykle wyrównana i zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje dogodne sytuacje. W 82. minucie Stal Rzeszów strzeliła kontraktowego gola, który był autorstwa Tomasza Bały. Jednak było to jedynie trafienie gospodarze tego dnia. Rywalizacja ostatecznie zakończyła się triumfem Termaliki Nieciecza.

Stal Rzeszów w kolejnym meczu zmierzy się ze Wisłą Płock. Termalica Nieciecza natomiast podejmie ŁKS Łódź.

Stal Rzeszów – Termalica Nieciecza 1:2

Bała (82′) – Zapolnik (31′), Fassbender (38′)

Sprawdź także: Śląsk pracuje nad transferem napastnika. Trop prowadzi do Szwecji