Novothny z przełamaniem, Ruch zdobył stadion Stali [WIDEO]

Ruch Chorzów pokonał w poniedziałkowy wieczór Stal Rzeszów (2:0) w ostatnim spotkaniu 13. kolejki Betclic 1. Ligi. Niebiescy awansowali jednocześnie na dziewiąte miejsce w tabeli.

Soma Novothny

Ruch Chorzów z piątą wygraną w sezonie

Ruch Chorzów nie przegrał ze Stalą Rzeszów od 1967 roku i miał zamiar kontynuować tę passę w poniedziałkowy wieczór. Ekipa Marka Zuba liczyła jednak na wykorzystanie atutu własnego boiska. To zwiastowało ciekawe widowisko na arenie przy ulicy Hetmańskiej.

Oglądaj skróty meczów Betclic 1. Ligi

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszej odsłonie. Najpierw gola na 1:0 w czwartej minucie strzelił Soma Novothny. Węgier jednocześnie zdobył pierwszą bramkę od meczu z Odrą Opole, który miał miejsce w lipcu tego roku.

Tymczasem w 25. minucie drugie trafienie dla Niebieskich zanotował Bartłomiej Barański. Młody piłkarz Ruchu wykorzystał przytomne zagranie Miłosza Kozaka i na przerwę 14-krotny mistrz Polski schodził z dwubramkową zaliczką. Wpływ na to miał też Martin Turk, który kilka razy uratował chorzowską drużynę przed stratą bramkę.

Po zmianie stron Novothny mógł strzelić kolejnego gola w 50. minucie. Finalnie jednak próba Węgra była niecelna. Do końca zawodów zatem rezultat nie uległ już zmianie i Ruch zaliczył piąte zwycięstwo w tym sezonie. Chorzowianie legitymują się tym samym bilansem 19 oczek. Stal doznała z kolei trzeciej porażki w tej kampanii.

Ruch kolejne spotkanie rozegra już w piątek, mierząc się z Wartą Poznań w roli gospodarza. Z kolei rzeszowianie dzień później zagrają z ŁKS-em.

Stal Rzeszów – Ruch Chorzów 0:2 (0:2)
0:1 Soma Novothny 4′
0:2 Bartłomiej Barański 25′

Mecz przeciwko Stali Rzeszów może być założycielski dla Ruchu Chorzów?