Ruch Chorzów konkretny w pierwszej połowie, Stal ma kłopot [WIDEO]

Ruch Chorzów wypracował dwubramkowe prowadzenie (2:0) w pierwszej połowie meczu 13. kolejki Betclic 1. Ligi ze Stalą Rzeszów. Niebiescy są blisko piątej wygranej w sezonie.

Soma Novothny

Ruch wypracował dwubramkowe prowadzenie ze Stalą

Ruch Chorzów przystępował do poniedziałkowej potyczki, chcąc potwierdzić swoje ambicje związane z walką o powrót do PKO BP Ekstraklasy. Przed drużyną Dawida Szulczka jednak było trudne wyzwanie, bo na drodze Niebieskich stanęła nieobliczalna Stal Rzeszów. Ekipa Marka Zuba chciała wrócić na zwycięskie tory po remisie ze Stalą Stalowa Wola.

Oglądaj skróty meczów Betclic 1. Ligi

Chorzowianie pierwszego gola strzelili już w czwartej minucie. W roli głównej wystąpił Soma Novothny, który skierował piłkę do siatki po podaniu Macieja Sadloka. 30-latek zdobył drugą bramkę w Betclic 1. Lidze w tej kampanii.

Z kolei od 25 minuty ekipa z Chorzowa prowadziła dwoma trafieniami. Tym razem zapunktował młodzieżowiec Niebieskich, czyli Bartłomiej Barański. 17-latek zanotował drugie trafienie w tym sezonie, wykorzystując podanie od Miłosza Kozaka. Tym samym Ruch był na dobrej drodze do tego, aby odnieść piąte zwycięstwo w tej kampanii.

Ekipa Dawida Szulczka po rozegraniu dwunastu meczów w tym sezonie miała na swoim koncie 16 oczek przed startem poniedziałkowej potyczki. To efekt czterech zwycięstw i czterech remisów. Przed reprezentacyjną przerwą Niebiescy w roli gospodarza pokonali natomiast Kotwicę Kołobrzeg (1:0).

Na zapleczu PKO BP Ekstraklasy aktualnie liderem jest Bruk-Bet Termalica, mająca na swoim koncie 29 punktów. Na drugiej pozycji zadomowiła się Wisła Płock z 28 oczkami. Arka Gdynia plasuje się natomiast na trzecim miejscu z 27 punktami. W następnej kolejce Ruch zmierzy się w roli gospodarza na Stadionie Śląskim z Wartą Poznań. Rywalizacja zacznie się o 20:30 w piątek 25 października.