Rodado nie był w dobrej dyspozycji. Jop zdradził powody wczesnej zmiany

Wisła Kraków przegrała wtorkowy mecz z Górnikiem Łęczna 0-1. Bardzo słabo dysponowany był Angel Rodado, który po niespełna godzinie gry opuścił murawę. Mariusz Jop zdradził powody wczesnej zmiany gwiazdora.

Angel Rodado

Rodado mógł nie zagrać. Miał problemy zdrowotne

Wisła Kraków przyjechała do Łęcznej po serii czterech zwycięstw. W miniony piątek ograła przed własną publicznością liderująca Termalicę, potwierdzając, że idzie w dobrym kierunku. W spotkaniu z Górnikiem to właśnie Biała Gwiazda była faworytem, choć nie przełożyło się to na boiskową dyspozycję. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, a po zmianie stron jedynego gola zdobyli gospodarze. W końcówce Wisła przycisnęła i stworzyła kilka okazji, lecz nie była wystarczająco skuteczna.

Oglądaj skróty meczów Betclic 1. Ligi

Słaby występ zaliczył Angel Rodado, czyli niekwestionowana gwiazda i lider ofensywy krakowskiej drużyny. Nie był zbyt widoczny, a gdy tylko miał piłkę, najczęściej ją tracił. Mariusz Jop ściągnął Hiszpana po niespełna godzinie gry. Nie wynikało to jednak wyłącznie z jego boiskowej postawy, ale także problemów zdrowotnych, z którymi mierzył się jeszcze przed meczem. Istniało ryzyko, że Rodado w ogóle nie będzie w stanie zagrać z Górnikiem Łęczna.

Angel nie jechał z nami autokarem na przedmeczowe zgrupowanie. Dzień przed poniedziałkowym treningiem doznał zatrucia, albo to jakiś wirus? Wymioty, biegunka. Gdzieś po konsultacji z lekarzem i z Angelem we wtorek rano doszliśmy do wniosku, że jest w stanie zagrać w tym meczu i został przywieziony do hotelu. To było spowodowane tymi jego problemami przedmeczowymi, gdzie było widać, że się stara, natomiast fizycznie to nie jest to, co zawsze. I tak planowaliśmy 45 minut maksymalnie. Jeszcze dał radę te 10 w drugiej połowie i to był taki maks jego na dzisiaj. To był powód jego zmiany – wyjaśnił Jop.

Wisła ma na koncie 15 punktów i dwa mecze zaległe względem zdecydowanej większości stawki.