Pięć goli w meczu Odra – Pogoń, Dawid Wolny z dubletem [WIDEO]

Odra Opole pokonała Pogoń Siedlce (4:1) w spotkaniu drugiej kolejki Betclic 1 Ligi. Jednocześnie premierowe zwycięstwo w roli szkoleniowca opolan zaliczył Radosław Sobolewski.

Radosław Sobolewski

Radosław Sobolewski z premierową wygraną z Odrą Opole

Odra Opole przystępowała do niedzielnego spotkania z Pogonią Siedlce, chcąc zrehabilitować się za porażkę z Ruchem Chorzów (0:2). Jednocześnie ekipa Radosława Sobolewskiego miała zamiar udowodnić, że nieudane występy w trakcie okresu przygotowawczego nie będą miały przełożenia na występy ligowe. Z kolei rywal Niebiesko-czerwonych miał nadzieję, że odniesie pierwsze zwycięstwo na drugim poziomie rozgrywkowym od maja 2018 roku. W związku z tym rywalizacja zapowiadała się bardzo ciekawie.

W pierwszej części meczu kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami dwóch goli. Wynik spotkania otworzył już w drugiej minucie Dawid Wolny. 29-latek wykorzystał zamieszaniu w polu karny Pogoni po wstrzeleniu piłki przez Jakuba Bartosza. Tymczasem w 20. minucie Adrian Łyszczarz podwyższył prowadzenie. 24-letni ofensywny pomocnik otrzymał podanie od Maksymiliana Banaszewskiego i na przerwę opolanie udali się z dwubramkową zaliczką.

Na dwóch golach strzelonych w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Niebiesko-czerwoni nie poprzestali. Najpierw w 53. minucie Wolny pokonał golkipera siedleckiej ekipy po uderzeniu głową. Z kolei w 76. minucie bramkę na 4:0 zdobył Adrian Purzycki. Ostatnie słowo należało do gości, którzy za sprawą Cezarego Demianiuka zmniejszyli rozmiary porażki, notując trafienie honorowe i Odra wygrała trzema golami (4:1). W następnej kolejce opolanie zmierzą się w roli gościa z Bruk-Betem Termaliką. Z kolei Pogoń czeka potyczka z Ruchem Chorzów.

Odra Opole – Pogoń Siedlce 4:1 (2:0)
1:0 Dawid Wolny 2′
2:0 Adrian Łyszczarz 20′
3:0 Dawid Wolny 53′
4:0 Adrian Purzycki 76′
4:1 Cezary Demianiuk 90+3′