Wisła Płock wywozi komplet punktów z Opola. Jorge Jimenez bohaterem

Wisła Płock w niedzielnej popołudnie mierzyła się na wyjeździe z Odrą Opole. Mecz finalnie poszedł po myśli "Nafciarzy", którzy zwyciężyli 2:1. Bohaterem rywalizacji został Jorge Jimenez, autor dwóch goli.

Jorge Jimenez
PressFocus Na zdjęciu: Jorge Jimenez

Wisła Płock pokonuje Odrę Opole

W niedzielę doszło do ciekawego starcia w ramach 4. kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi, w którym Odra Opole przed własną publicznością podejmowała Wisłę Płock. Gospodarze przystępowali do tej rywalizacji w słabych nastrojach, bowiem w ostatnim meczu przegrali z Termaliką Nieciecza (0:2). Tego samego nie mogła powiedzieć drużyna „Nafciarzy”, która w minionej serii gier pokonała Chrobry Głogów (2:1).

Rywalizacja w Opolu wyśmienicie rozpoczęła się dla Wisły Płock, która już w 6. minucie gry wyszła na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Jorge Jimenez. 10 minut później przyjezdni kibice znów mogli się radować, bowiem drugie trafienie dorzucił hiszpański pomocnik. Odra bardzo szybko odpowiedziała na dwa trafienie rywala i zdołała strzelić kontaktowego gola, którego był autorem Edvin Muratović. W pierwszej odsłonie nie padło więcej goli. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili „Nafciarze”.

Druga odsłona meczu nie przyniosła tak wielu emocji, co pierwsza połowa. Drużyny tworzyły zdecydowanie mniej okazji bramkowych. W wielu sytuacjach brakowało obu zespołom dokładności. Finalnie w Opolu nie obejrzeliśmy więcej trafień, przez co mecz zakończył się zwycięstwem Wisły Płock 2:1.

W kolejnym ligowym meczu Wisła Płock zmierzy się przed własną publicznością z Pogonią Siedlce. Odra Opole natomiast pojedzie do Tych, gdzie zmierzy się z miejscowym GKS-em.

Odra Opole – Wisła Płock 1:2