ŁKS zatrzymany, co za pudło Pirulo [WIDEO]

ŁKS przegrał w ostatnim spotkaniu 111. kolejki Betclic 1. Ligi z Wisłą Płock (0:1). Bohaterem spotkania został zmiennik Krystian Pomorski, który popisał się efektownym golem.

Jakub Dziółka

ŁKS przegrał z Wisłą i jest nowy lider Betclic 1. Ligi

ŁKS w tej kampanii zaczął się rozpędzać od 20 sierpnia, gdy w pokonanym polu zostawił Wartę Poznań (4:2). Drużyna Jakuba Dziółki od tamtej pory zaliczyła siedem meczów bez porażki. W poniedziałkowy wieczór na drodze łodzian stanęła jednak Wisła Płock, która nie ukrywa, że w tym sezonie walczy o awans. Tym samym można się było spodziewać ciekawych zawodów.

W pierwszej odsłonie mecz nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Tak naprawdę celne strzały notowali tylko gospodarze. Niemniej nie miało to przełożenia na jakieś poważniejsze zagrożenie pod bramką Nafciarzy. Do przerwy było zatem 0:0.

Na gola w Łodzi trzeba było czekać natomiast do 60 minuty. Wówczas w roli jokera sprawdził się Krystian Pomorski. Zawodnik pojawił się na boisku w 58. minucie, zmieniając Jorge Jimeneza. Z kolei 120 sekund później zdobył bramkę na 1:0 dla Wisły, wykorzystując podanie od Daniego Pacheco.

ŁKS mógł doprowadzić do wyrównania w 81. minucie. Gospodarze mieli rzut karny po faulu na Huseinie Baliciu. Jedenastki nie wykorzystał jednak Pirulo, oddając niecelny strzał i trzy punkty zainkasowała ekipa z Płocka. Nafciarze jednocześni wskoczyli na pozycję wicelidera rozgrywek. W następnej kolejce Wisła zmierzy się u siebie z Polonią Warszawa. Z kolei zespół z Łodzi zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

ŁKS – Wisła Płock 0:1 (0:0)
0:1 Krystian Pomorski 60′