Piłkarz Wisły Kraków ma powody do zadowolenia. Świetny występ i przedłużenie umowy

Mariusz Kutwa zagrał w niedzielnym meczu Wisły Kraków z uwagi na problemy kadrowe. Młodzieżowiec zaliczył dobry występ, a jego umowa została automatycznie przedłużona.

Piłkarze Wisły Kraków

Młodzieżowiec Wisły nagrodzony

Wisła Kraków mierzyła się w niedzielę na wyjeździe z Wisłą Płock. Trener Mariusz Jop miał przed startem spotkania spory ból głowy, gdyż nie mógł skorzystać ze swoich podstawowych stoperów – zawieszony za kartki był Alan Uryga, zaś Igor Łasicki zgłosił problemy zdrowotne. Partnerem Wiktora Biedrzyckiego w środku obrony został na ten mecz Mariusz Kutwa. Kibice obawiali się występu młodzieżowca, który w tym sezonie prezentował się bardzo przeciętnie. Kazimierz Moskal ustawiał go do tej pory w środku pola.

Oglądaj skróty meczów Betclic 1. Ligi

Kutwa w formacji defensywnej spisał się jednak dużo lepiej. Rozegrał udane zawody, a krakowianie w pełni zasłużenie sięgnęli po trzy punkty, ogrywając gospodarzy z Płocka 3-1. Zdaniem wielu 20-latek odegrał dużą rolę przy tym wyniku, będąc bardzo pewnym w interwencjach oraz rozegraniu piłki.

Po meczu Wisła Kraków poinformowała, że Kutwa wypełnił wymogi uwzględnione w jego umowie, więc ta została automatycznie przedłużona do połowy 2027 roku. Formalności dotyczyły liczby minut spędzonych na boisku.

Kutwa to wychowanek Wisły Kraków, z którą jest związany od lat. W seniorskiej piłce zadebiutował w sezonie 2023/2024. Dla pierwszej drużyny rozegrał łącznie 20 spotkań. Na początku obecnej kampanii grał więcej, co wynikało z problemów związanych z obsadą młodzieżowca w wyjściowym składzie.