Stal Rzeszów utrzymuje dobrą formą. Kotwica z pierwszą porażką w sezonie

Stal Rzeszów w ramach 4. kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi podejmowała na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg. Mecz finalnie zakończył się po myśli gości, którzy zwyciężyli 3:1.

Andreja Prokić
PressFocus Na zdjęciu: Andreja Prokić

Stal Rzeszów pokonuje Kotwicę Kołobrzeg

Niedzielne zmagania w ramach 4. kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi kończyliśmy wizytą nad morzem. To właśnie tam miejscowa Kotwica Kołobrzeg podejmowała Stal Rzeszów. Obie drużyny podchodziły do tego starcia w dobrych nastrojach. Beniaminek bowiem w ostatnim meczu ligowym pokonał Stal Stalową Wolę (2:0). Goście natomiast okazali się lepsi Miedź Legnicę (1:0).

Rywalizacja w Kołobrzegu idealnie rozpoczęła się dla Stali Rzeszów. Goście wyszli na prowadzenie już 7. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Andreja Prokić. Niecały kwadrans później drużyna z województwa podkarpackiego mogła cieszyć się już z dwubramkowej przewagi. Tym razem samobójczym trafieniem popisał się Tomasz Wełna. W pierwszej odsłonie nie padło więcej goli. Podopieczni Marka Zuba zatem schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:0.

Po przerwie swój cios wreszcie zadała Kotwica Kołobrzeg. Kontaktowego gola strzelił Łukasz Kosakiewicz. Było to jednak jedynie trafienia beniaminka tego dnia. Stal Rzeszów jeszcze w końcówce zdołała podwyższyć prowadzenie. Gola w doliczonym czasie gry strzelił Szymon Łyczko. Tym samym gol 18-latka przypieczętował, że pełna pula punktów trafiłą do dorobku drużyny z województwa podkarpackiego.

Stal Rzeszów w kolejnym meczu ligowym zagra przeciwko Warcie Poznań. Kotwica Kołobrzeg natomiast zmierzy się z ŁKS-em Łódź.

Kotwica Kołobrzeg – Stal Rzeszów (1:3)

Kosakiewicz (47′) – Prokić (7′), Wełna samobój (21′), Łyczko (90+1′)

Sprawdź także: Polonia przegrywa, prezes krytykuje piłkarzy i trenera na Facebooku