Zimny prysznic dla Wisły Kraków w Łęcznej [WIDEO]

Wisła Kraków przegrała z Górnikiem Łęczna (0:1) w zaległym spotkaniu szóstej kolejki Betclic 1. Ligi. To pierwsza porażka Białej Gwiazdy pod wodzą trenera Mariusza Jopa.

Alan Uryga

Górnik Łęczna pokonał Wisłę Kraków

Wisła Kraków we wtorkowy wieczór miała zamiar utrzymać kurs w kierunku miejsc premiowanych grą w barażach w tabeli Betclic 1. Ligi. Drużyna Mariusza Jopa mogła pochwalić się przed startem zawodów passa czterech kolejnych zwycięstw, licząc wszystkie rozgrywki. Na drodze wiślaków stanął jednak Górnik Łęczna, chcący za wszelką cenę na swoim stadionie zakończyć serię bez wygranej, trwającą od 31 sierpnia.

Oglądaj skróty meczów Betclic 1. Ligi

W pierwszej połowie zgodnie z oczekiwaniami zespołem, mającym więcej z gry, byli goście. Biała Gwiazda dłużej utrzymywała się przy piłce i tworzyła też więcej sytuacji, ale z drugiej strony obie ekipy oddały tylko po jednym celnym strzale. Finalnie do przerwy goli zatem zabrakło.

Wynik rywalizacji został natomiast otwarty po przerwie. Niespodziewanie prowadzenie objęli Zielono-czarni. Gola na 1:0 dla Górnika strzelił Jakub Bednarczyk, który wykorzystał wolną przestrzeń, która mu zapewnili rywale. Tym samym 25-latek mógł cieszyć się ze zdobycia premierowej bramki w tym sezonie.

Mimo że krakowski zespół dążył do wyrównania, to bez efektu. Tym samym ekipa z Łęcznej wróciła na zwycięski szlak, notując szóste zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki niemu awansowała na piąte miejsce w tabeli. Wisła schodziła z kolei po raz czwarty w tej kampanii z placu gry na tarczy.

Kolejne spotkanie krakowska drużyna rozegra w najbliższy weekend, mierząc się z w roli gościa z Wisłą Płock. Górnik zmierzy się natomiast w Siedlcach z miejscową Pogonią.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1:0 (0:0)
1:0 Jakub Bednarczyk 51′